Fırat, CHP lideri Baykal'a yüklendi

Adıyaman'da partisinin Kahta İlçe 3. Olağan Kongresi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklendi. İşte Baykal'ı kızdıracak o iddialar..

CHP'ye 'Atatürk'lü gönderme


Adıyaman'da partisinin Kahta İlçe 3. Olağan Kongresi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklendi.
Kongre sonrasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Fırat, Deniz Baykal'ın yapılan çağrılara rağmen hâlâ mal varlığını açıklamadığını dile getirerek, "CHP, Atatürk'ün partisini sandığa gömmüştür" ifadesini kullandı.
CHP'nin artık Atatürk'ün değil, Deniz Baykal'ın partisi olduğunu savunan Fırat, "Kendisini destekleyen ve neredeyse menfaat birliği yapmış olduğu bazı medya kuruluşlarının desteği ile tertemiz, pırıl pırıl ve kendi beyanlarına göre iki tane gayrimenkulün, ki bunlar miras yolu ile intikal etmiş, bunun haricindeki o çok büyük servetini o yasaklı olduğu dönemde yapmış olduğu avukatlıkla elde ettiği iddiasını maalesef doğrulayabilmenin mümkün olmayacağının bilinmesini isterim" diye konuştu.
Baykal'a seslenen Fırat, "Sayın Baykal, eğer oturduğunuz yer camdan bir köşk ise sakın ola bir başkasının camına taş atmayınız. Çünkü eğer size atılacak olan bir taş bir yere gelir ise o içinde oturduğunuz camdan köşk yer ile yeksan olur. Sorun çok basit ama nedense medya yazmıyor. Herhalde bir haber değeri yok, nasıl bir haber değeri olacağını anlamıyorlar. Yani kara bir paranın üstünde oturacaksınız, ben bu iddiadayım. Kazancınızın veya varlığınız altında sizin beyanınıza aykırı olarak vergisi ödenmemiş haram bir paranın serveti üzerine oturacaksınız. Biz eğer siyasete atılmışsak, bizim gizli saklımızın olmaması lazım ama siyaset sahnesinde kaldığınız süre içinde bu sorulara cevap vereceksiniz. Mal varlığımın tamamı dedemden babama intikal etmiş, babamdan da bana intikal etmiş gayrimenkullerdir" ifadelerini kullandı.

VAKİT