Aktütün gazisi saldırıyı anlattıŞemdinli’deki Aktütün Karakolu’na yapılan saldırıda tezkeresine 44 gün kala yaralanıp gazi olan Okan Özalp, teröristlerin gündüz farkedildiğini belirterek “Gece çatışma çıksaydı şehit faciası yaşanabilirdi” dedi.

NTV
Güncelleme: 17:50 TSİ 14 Ekim 2008 Salı
ADIYAMAN - Hakkari’deki Aktütün sınır karakoluna teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan Adıyamanlı Gazi Okan Özalp, tedavisinin ardından memleketine döndü.Adıyaman’da alkışlarla karşılanan gazi er, çatışma anını anlattı. Özalp, “Saldırı gece olsaydı, şehit sayısı daha fazla olabilirdi” dedi


Tezkeresine 44 gün kala gazi olan ve GATA’da tedavi gördükten sonra taburcu olan Okan Özalp, memleketinde alkışlarla karşılandı.
Vücuduna isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralanan Okan Özalp, çatışma anını da anlattı: “Olay gece bizim aldığımız ufak görüntülerle başladı. Düşman arazi şartlarını iyi değerlendirerek gelmiş. Gündüz oraya o özel harekat timi çıkmasaydı onlar işe gece başlayacaktı, o zaman daha büyük zaiyatımız olurdu belki şehit faciası yaşanabilirdi diyebilirim. Gündüz geri başladık, akşam saat sekize kadar... Ben yaralı olarak ayrılana kadar çatışma devam ediyordu. Gereken destek geldi, gereken müdahaleler yapıldı, hepsinden Allah razı olsun.”