+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Milletvekili misin, PKK sempatizanı mı ?

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Milletvekili misin, PKK sempatizanı mı ? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375454

  ! Milletvekili misin, PKK sempatizanı mı ?  Milletvekili misin, PKK sempatizanı mı ?
  DTP'li Emine Ayna milletvekilliğini bıraktı PKK ağzıyla konuşmaya başladı !


  19 Ekim 2008 / 00:41
  kaynak: haber3


  DTP Batman İl Başkanlığının yeni binasının açılış töreni PKK elabaşıbı Abdullah Öcalan'ın gösterisine dönüştü. Öcalan posterlerinin açılışa katılanlar, `Öcalan'sız dünyayı başınıza yıkarız' diye slogan attı. DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, `sayın' diye hitap ettiği Öcalan'ın cezaevinde şiddet gördüğü iddiaları üzerine, "Bildiğiniz gibi oda aranması veya koğuş aranması bahanesiyle tartaklandı. Kaygı vericidir. Buradan ateşle oynamayın diyoruz. Bu ateş yakarsa herkesi yakar diyoruz. Çünkü, arkasında 25 yılın Kürtlerin varlık bedeli var" dedi.

  DTP Batman İl Başkanlığı'nın Turgut Özal Bulvarı üzerinde yeni binasının açılış töreni teröristbaşı Abdullah Öcalan gösterisine dönüştü. DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna, miletvekilleri Aysel Tuğluk, Ayla Akat Ata ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Açılışa katılanlar ellerinde teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarını taşıyarak, "Öcalansız dünyayı başınıza yıkarız" diye slogan attı. Parti otobüsünün üzerinden açılışa katılanlara konuşan Emine Ayna, Öcalan'a 'sayın' diye hitap etti ve cezaevinde şiddet gördüğü iddiaları üzerine konuşarak, şunları söyledi:

  "Buraya DTP Batman il binasının açılışı için geldik. İsterdik ki burada halaylar çekelim. İsterdik ki, burada barışı, kardeşliği yaşayalım. İsterdik ki, verdikleri özgürlükleri birlikte analım. Ama, ne yazık ki her zaman olduğu gibi, Kürtlere mutluluk, neşe çok görülüyor. Kürtlere eşitlik özgürlük çok görülüyor. Bu sarı otobüsü gören Kürtler şehitlerini selamlıyorlar. İl binasına biçilen anlam, özgürlüktür, kimliktir, biçilen anlam gelecektir, isterse beğensinler, beğenmesinler Kürt halkıdır, yüreğiyle kabul ettiği önderliğidir. Asrin hukuk bürosu yaptıkları açıklamada müvekkilleri olan sayın Abdullah Öcalan'a dönüktü. Bildiğiniz gibi oda aranması veya koğuş aranması bahanesiyle tartaklandı. Kaygı vericidir. Buradan ateşle oynamayın diyoruz. Bu ateş yakarsa, herkesi yakar, diyoruz. Çünkü, arkasında 25 yılın Kürtlerin varlık bedeli var."

  İmralı'da yapıldığını ileri sürdüğü olayların bilinçli olduğunu, cezaevinin her tarafının kameralarla denetlendiğini belirten Ayna, konuşmasına söyle devam etti:

  "AKP hükümetin bu saldırıdan haberi olmamasının imkanı yoktur. İmralı Cezaevi Başbakanlık kriz masasına bağlıdır. Orada gelişen herşeyden AKP hükümetinin ve Başbakan'ın haberi vardır. O cezaevinin her yeri santim santim kameralarla gözetilen bir cezaevidir. Oraya giren bir asker veya bir gardiyan kendi başına girişimde bulunmaz. Bakın, ben DTP eş başkanıyım ve DTP Batman ve Diyarbakır milletvekilleri gelmiş, burada gösterilen bizim resimler bizlerin değil. Gösterilen resimler sayın Abdullah Öcalan'ın resimleridir. DTP olarak bu mesajı alıyoruz. Diyoruz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti de hükümeti de bu mesajı almak zorunda. Bundan 2 yıl önce bir zehirlenme olayı ortaya çıktı. O zaman çıktık, dedik ki, ne yaptığınızı sanıyorsunuz? Kürtlerle oynamayın, ateştir, herkesi yakar. Sonra Öcalan'ın iradesi dışında saçları kazıtıldı. Öldürmeye çalıştıkları sayın Abdullah Öcalan, Kürtleri öldürmek amacıyla bu saldırıya uğradı. Bir halkın duygularıyla inançlarıyla, düşünceleriyle oynamayın, aklınızı başınıza toplayın. Türk halkı için tek çıkar yol var, Türkiye'de yaşayan tüm halklar için, tek çıkar yol var, o da diyalog."

  `AKTÜTÜN'Ü AÇIKLAYAMIYORLAR' İDDİASINDA BULUNDU

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 17 askerin şehit olduğu PKK Aktütün Karakolu'na yaptığı saldırıya da değinen Emine Ayna, Aktütün olayının açıklanmadığını iddia etti. Ayna, "Aktütün baskınını açıklayamıyorlar. Açıklamak zorundalar. Bir basından okuyoruz, PKK'nın açıklaması, 63 asker ölmüş. Bu PKK'nın açıklamasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti açıklamak zorundadır. Çünkü kendi açıklamaları 15 asker olduğunu söylüyorlar. Yeter artık, Türkiye halklarını kandırdılar. Yeter artık Türkiye'de yaşayan Türkleri de kandırdılar. Bizi zaten kandıramıyorlar. Biz kendi doğru alma kanallarını yaratıyoruz. Kürtleri kandıramıyorlar. Artık Kürtlerin kimliğini tanımak zorundalar, Kürtlerin tarihini kitaplarına yazmalıdırlar. Her zaman kardeşiz diyorlar, biz de diyoruz, o zaman Kürtlerin kimliğini Anayasal güvence altına almak zorundalar. Neden bizim kendimizi özgünce ifade etmemizi istemiyorsunuz? Buradan Meclis'e, hükümete, Genelkurmay'ın üst organlarına, yasamaya, yargıya ve yürütmeye sesleniyorum. Bu halkı çığırından çıkarmayın. Bunun ötesine geçmeyin. Zehirleme olayı, saç kazıtma arkasından saldırı, durun, yeter artık" dedi.


 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Milletvekili misin, PKK sempatizanı mı ?

  Alıntı Ebru´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  "Bildiğiniz gibi oda aranması veya koğuş aranması bahanesiyle tartaklandı. Kaygı vericidir. Buradan ateşle oynamayın diyoruz. Bu ateş yakarsa herkesi yakar diyoruz. Çünkü, arkasında 25 yılın Kürtlerin varlık bedeli var" dedi.

  "Öcalansız dünyayı başınıza yıkarız" diye slogan attı. Parti otobüsünün üzerinden açılışa katılanlara konuşan Emine Ayna, Öcalan'a 'sayın' diye hitap etti ve cezaevinde şiddet gördüğü iddiaları üzerine konuşarak, şunları söyledi:

  "Buraya DTP Batman il binasının açılışı için geldik. İsterdik ki burada halaylar çekelim. İsterdik ki, burada barışı, kardeşliği yaşayalım. İsterdik ki, verdikleri özgürlükleri birlikte analım. Ama, ne yazık ki her zaman olduğu gibi, Kürtlere mutluluk, neşe çok görülüyor. Kürtlere eşitlik özgürlük çok görülüyor. Bu sarı otobüsü gören Kürtler şehitlerini selamlıyorlar. İl binasına biçilen anlam, özgürlüktür, kimliktir, biçilen anlam gelecektir, isterse beğensinler, beğenmesinler Kürt halkıdır, yüreğiyle kabul ettiği önderliğidir. Asrin hukuk bürosu yaptıkları açıklamada müvekkilleri olan sayın Abdullah Öcalan'a dönüktü. Bildiğiniz gibi oda aranması veya koğuş aranması bahanesiyle tartaklandı. Kaygı vericidir. Buradan ateşle oynamayın diyoruz. Bu ateş yakarsa, herkesi yakar, diyoruz. Çünkü, arkasında 25 yılın Kürtlerin varlık bedeli var."


  Kürtlerle oynamayın, ateştir, herkesi yakar. Sonra Öcalan'ın iradesi dışında saçları kazıtıldı. Öldürmeye çalıştıkları sayın Abdullah Öcalan, Kürtleri öldürmek amacıyla bu saldırıya uğradı. Bir halkın duygularıyla inançlarıyla, düşünceleriyle oynamayın, aklınızı başınıza toplayın. Türk halkı için tek çıkar yol var, Türkiye'de yaşayan tüm halklar için, tek çıkar yol var, o da diyalog."


  "Aktütün baskınını açıklayamıyorlar. Açıklamak zorundalar. Bir basından okuyoruz, PKK'nın açıklaması, 63 asker ölmüş. Bu PKK'nın açıklamasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti açıklamak zorundadır. Çünkü kendi açıklamaları 15 asker olduğunu söylüyorlar. Yeter artık, Türkiye halklarını kandırdılar. Yeter artık Türkiye'de yaşayan Türkleri de kandırdılar. Bizi zaten kandıramıyorlar. Biz kendi doğru alma kanallarını yaratıyoruz. Kürtleri kandıramıyorlar. Artık Kürtlerin kimliğini tanımak zorundalar, Kürtlerin tarihini kitaplarına yazmalıdırlar. Her zaman kardeşiz diyorlar, biz de diyoruz, o zaman Kürtlerin kimliğini Anayasal güvence altına almak zorundalar. Neden bizim kendimizi özgünce ifade etmemizi istemiyorsunuz? Buradan Meclis'e, hükümete, Genelkurmay'ın üst organlarına, yasamaya, yargıya ve yürütmeye sesleniyorum. Bu halkı çığırından çıkarmayın. Bunun ötesine geçmeyin. Zehirleme olayı, saç kazıtma arkasından saldırı, durun, yeter artık" dedi.

  Artık şu çenenizi kapayın boş konuşmalar teröristleri destekleyen sözler ve kalkıp sizi seçen sizin kandırdığınız binlerce insan ben sizi orada meclisimizde tutan yönetime kızıyorum ne hakla siz oradasınız siz kimsinizki hala sizi orada tutuyorlar ben sizleri mecliste tutan bütün yöneticilere kızıyorum soruyorum hesap verin hala terörü destekleyen kişiler neden orada neden anayasada bir değişiklik yapmıyorsunuz neden hala herkes olduğu yerde ve kendini düşünüyor ...


  Ben TÜRKÜM TÜRK olarakta yaşayacağım ben lazım demiyorum ben macırım, manavım, kürtüm demiyorum ben bu topraklarda yaşıyorsam ben bu toprağın parasını yiyorsam benim atalarım bu topraklar için kanlarını sonuna kadar akıttıysalar ben TÜRKÜMMM...


  öcalan' a sayın deseler ne olacak dtp zaten bu konuşmaları sürekli yapıyor siz mecliste onları tuttukça onlar daha çokkk konuşurlar. Kürtlere eşitlik kürtlere özgürlük kürtlerin tarihi, kürtlerle oynamayın ya siz bu toprakların evladı değilsiniz bunu anladık kardeşlik istiyorsunuz siz kardeşlikten ne anlarsınız kardeş olan bu devlette yaşayan aynı hakka sahipken kalkıp özgürlükten eşitlikten bahsedemez bunun içinde bizden birilerini öldürüp şehit edip böyle ulu orta yerlerde kendi taraflarındakilerine konuşup terörist başlarının resimlerini ve bayraklarını sallayamaz kalkıp katil olan pkklı adamlarına şehit diyemez!!! pkk açıklamış bizden 63 asker ölmüş sizli bizli konuşmalar türk kürt ayrımcılığı ayrımcılığı yaratıyorlar diyoloğa türk halkı geçsin kardeşiz diyorlar bu sözlerle ne anlatıyorsunzu kardeşlikli tehtidler ya siz kimsiniz hala sizi konuşturuyorlar bu gidiş hiçte iyi değil sinirlerim gerildi haberi okuyunca ...
  BURASI TÜRKİYE TÜRK TOPRAKLARI İSTEMİYORSUNUZ ÇEKER GİDERSİNİZ BU DEVLET SİZE BİZİM GİBİ EŞİTLİK ÖZGÜRLÜK TANIYORSA SİZ KALKIP KALLEŞÇE İŞLER YAPIP BİZ BUNLARIDA İSTİYORUZ DİYORSANIZ ÇEKİP GİDERSİNİZ KAPI AÇIK....

  Sizi konuşturanlara yazıklar olsun !!!!! 3. #3
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Devlete Değil PKK'ya Güvendi

  Devlete Değil PKK'ya Güvendi
  Devletin açıkladığı Aktütün'deki şehit sayısına itibar etmeyen DTP'li Emine Ayna, PKK'nın verdiği rakamları referans alıp "62 asker öldü" dedi, şehit bile demedi.
  Devletin kurumlarından gelen açıklamalara itibar etmeyen Ayna, "PKK açıkladı. Aktütün'de 62 asker öldü" dedi.
  DTP Batman il binasının açılışı için toplanan partililer ve terör örgütü yandaşları bebek katili Abdullah Öcalan'ın posterini taşıyarak sloganlar attı. Konuşma öncesi kalabalık öldürülen PKK'lılar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Açılış törenine katılan DTP Eş Başkanı Emine Ayna, halka yaptığı konuşmada AK Partiye yüklenerek Terörist Başı Abdullah Öcalan'a yönelik saldırılardan AKP'nin haberdar olduğunu iddia etti. Vatan için canlarını veren mehmetçiklere ‘Şehit’ demekten kaçınan Ayna, Aktütün saldırısında da 17 askerin değil, 62 askerin öldüğünü ileri sürdü.
  TEHDİTKAR KONUŞMA
  Ayna tehditkar konuşmasıyla dikkat çekti. Ayna, "Bir halkın duygularıyla düşünceleriyle inançlarıyla oynamayın aklınızı başınıza toplayın. Her bir operasyon kararı onlarca gencin ölümüne neden oluyor. İstedikleri kadar kendi basınlarında başarılıydık desinler, açıklayamıyorlar" ifadelerini kullandı.
  DOĞRU KAYNAK!
  Devletin en yetkin kurumlarının açıklamalarını doğru bulmayan Ayna, "PKK'nın açıklamasıdır. Aktütün baskınında 62 tane asker ölmüş, Türkiye Cumhuriyeti devleti açıklamak zorundadır. Kendi açıklamaları 15 asker olduğunu söylüyor" dedi. "Türkiye halklarını kandırdılar" diyen Ayna sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz kendi doğru haber alma kanallarımızdan bilgi alabiliyoruz. Kürtleri kandıramıyorlar bugün kandırmaya çalıştıkları kendileridir."
  ÖCALAN İDDİALARI
  Eş başkan Ayna, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'a yönelik saldırıların Kürt halkına yapıldığını savundu. Ayna, "TBMM, hükümet, Genelkurmay ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yasa, yargı ve yürütmesine sesleniyorum" diyen Ayna şu iddialarda bulundu: "Öcalan'a zehirleme olayı ve arkasından saç kazıtma olayı ve bugün fiziksel saldırı durun yeter artık bu halkın sabrını taşırmayın. DTP sabrı taşan bu halkın önüne geçemez. Bize baraj alma görevi yüklemeyin. Aklınızı başınıza toplayın. Operasyonları durdurun."
  Kaynak: Bugün

Benzer Konular

 1. Sever misin?-Sevmez misin?
  By erhan1907 in forum Muthis Geyikler
  Cevaplar: 456
  Son Mesaj: 02-26-2014, 18:43
 2. Gider Misin? GitMez Misin?
  By AySe NuR in forum Muthis Geyikler
  Cevaplar: 145
  Son Mesaj: 03-24-2012, 21:09
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-10-2010, 17:30
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-02-2008, 17:33
 5. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 04-28-2007, 23:45

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0