85 yıla 85 bin bayrak


Cumhuriyet'in 85. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

21.10.2008 12:01Cumhuriyetin 85. yılını coşkulu bir törenle kutlamaya hazırlanan Şişli Belediyesi, kutlamalar boyunca ilçede 85 bin Türk bayrağı dağıtacak.
Şişli Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, “85. yılda 85 bin bayrak” sloganıyla düzenlenecek olan Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, 28 Ekim akşamı bir fener alayı düzenlenecek. Şişli Meydanı’nda toplanacak olan binlerce kişi, meşalelerle fener alayı oluşturarak “Cumhuriyet yürüyüşü” gerçekleştirecek. Aynı akşam 20.00’de de Cevahir Alışveriş Merkezi’nin önünde Ceza konseri düzenlenecek.
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ile ilgili yaptığı açıklamada, etkinlikler süresince ilçede 85 bin adet Türk bayrağı dağıtılacağını belirterek, “Cumhuriyetimizin 85.yılını daha coşkulu ve görkemli kutlayacağız. Bu bayram her evde, her balkonda, her işyerinde bir Türk bayrağı dalgalanmasını istiyoruz”

VATAN CADDESİ ŞENLENECEK

Cumhuriyet'in kuruluşunun 85. yıl dönümü dolayısıyla Vatan Caddesi'nde gerçekleştirilecek kutlamanın provası yapıldı.

Vatan Caddesi'ndeki provada, İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör, 23. Motorlu Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Bülent Dağsalı ile İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer de hazır bulundu.

Öğrencilerin şiir okuduğu provada, İstanbul'daki bazı lise ve askeri lise öğrencileri ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler geçit töreni yaptı.

Türk Silahlı Kuvvetlerine ait çeşitli zırhlı araçların yanı sıra ''Yunuslar'' olarak bilinen motorize polis ekipleri, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün ''Şahinler'' olarak adlandırılan motorize ekipleri, ''Ginger'' araçlı polisler ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıta ekipleri ve itfaiye araçları ile İETT'nin bazı otobüsleri de geçit törenine katıldı.

Prova nedeniyle Vatan Caddesi bir süre trafiğe kapatıldı.

AJANSLAR