Türkiye'yi rakı sofrasına meze yaptınız


AKP-DTP buluşmasına en sert tepki ondan geldi.Bahçeli'nin kağıttan okuduğu konuşma metinlerini yazan isim olarak bilinen, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Partili Fırat'la DTP'lilerin yemekli buluşmasına sert tepki göstererek, masada Türkiye'nin meze yapılmasının esef verici olduğunu belirtti. Vural, "Rakı sofralarında PKK'ya af konusunu Başbakan'ın bilgisi dahilinde konuşabilmektedirler. Bu masalar kafalarına yıkılır" dedi.

EN SERT TEPKİ ONDAN GELDİ
Buluşmaya en sert tepki ise MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'dan geldi. Yemeği, Türkiye'yi yönetmekle sorumlu olan bir partinin nasıl iki yüzlü bir siyaset takip ettiğini ortaya koyan tipik bir örnek olarak değerlendiren Vural, Başbakan'ın bir taraftan, 'terör örgütü temsilcilerile ne görüşeceğim' derken diğer taraftan ikinci adamlarını menüsü gazetelere çıkan sofralara gönderebildiğini söyledi.

TÜRKİYE MEZE YAPILDI
Bunun tam bir ikiyüzlü siyaset olduğunu kaydeden Vural şunları söyledi: "Masada Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün, PKK'ya affın tartışılması, Türkiye'nin meze yapılması esef verici. Bunu kabul etmek mümkün değil. Yerel seçimler öncesinde bir siyasi rant uğruna Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünde, terörle mücadelede kararlılığında zaafiyet oluşturacak bir girişimde bulundular. Bu, AK Parti'nin siyasetenin tipik bir örneğini gösteriyor. 'Parti menfaati için papaz elbisesi bile giyerim' diyenler bugün bölücülerle birlikte PKK'ya affı, terör örgütünün siyasallaşmasını konuşabiliyorlar. Maskeleri düşüyor. Başbakan'ın, PKK'nın siyasallaşması yolunda yerel seçimler öncesinde oy uğruna bu tip adımlar atması çok düşündürücüdür. Bugün Irak'ın kuzeyindeki yönetime rica ve müzakere ekipleri gönderiliyor.
O MASALAR KAFALARINA YIKILIR
Şimdi de rakı sofralarında PKK'ya af konusunu Başbakan'ın bilgisi dahilinde konuşabilmektedirler. Bu masalar kafalarına yıkılır. Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne kastedenleri affetmek isteyen bu siyasal zihniyete karşı Türk milleti de gerekeni yapacaktır. Hükümeti uyarıyorum. Kendinize gelin. Partiden önce Türkiye vardır. Bu tür konuların sofralarda konuşulmuş olmasını AK Parti'nin hazırlıkları olarak değerlendiriyorum."

ensonhaber