+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Şehitlerin yüzde 26.8'i Kürt

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Türkiyeden Haberler Forumunda Bulunan  Şehitlerin yüzde 26.8'i Kürt Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956762

  Tanımlı Şehitlerin yüzde 26.8'i Kürt

  Şehitlerin yüzde 26.8'i Kürt


  En radikal ÜLKÜCÜNÜN araştırması: Şehitlerin yüzde 26.8'i KÜRT..  Prof. Ümit Özdağ, MHP lideri Bahçeli'nin tavrını yumuşak bulanların başını çekiyor. Bahçeli'ye karşı aday olma cesareti gösteren tek isim de o.. Ülkücü hareketin ÖFKESİNİ SOKAĞA TAŞIMASINI İSTEYEN bir ismin böyle bir araştırmaya imza atması dikkate değer..
  Hürriyet yazarı Yalçın Doğan'ınbugünkü köşesinde yer verdiği araştırma PKK’nın iddiasını ve amacını yerle bir edecek: Şehitlerin yüzde 26.8'i Kürt

  ONLAR KÜRT VE TÜRKİYE VATANDAŞI
  DOĞUM yerleri Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van. Onlar Kürt. Terörle mücadeleye Türkiye’nin dört bir yanında doğan asker, polis ve köy korucusu katılıyor. Türkiye vatandaşı olarak. Terörle mücadeleye katılan eden asker, polis ve köy korucularının bir bölümü yukarda sayılan illerde doğuyor. Onlar Kürt ve Türkiye vatandaşı.

  ŞEHİTLERİN YÜZDE 26.8'İ KÜRT
  Terörle mücadele sırasında hayatlarını kaybediyor. Yukarda sayılan illerde doğan asker, polis ve köy korucusu, doğum yerleri dikkate alındığında, doğum yerleri üzerinden kimliklerine gidildiğinde, ortaya çarpıcı bir sonuç çıkıyor. Şehit düşen asker, polis ve köy korucusu arasında 2 bin 800’ü bu illerde doğuyor. Onlar Kürt. Onlar terörle mücadelede şehit düşüyor.
  O şehitler Kürt.

  PKK'YA KARŞI KÜRTLER DE SAVAŞIYOR
  PKK’nın iddiasını ve amacını yerle bir eden bir gözlem bu. Bir araştırmanın sonucu. PKK’nın maskesini düşüren çalışma Prof. Dr. Ümit Özdağ’a ait. Uzun süredir PKK, terör, Kuzey Irak ve istihbarat konularında çarpıcı kitaplar yazan Ümit Özdağ, son olarak ilginç gözlemlerde bulunuyor.

  Prof. Özdağ terörle mücadele şehit düşenlerin kimliklerini araştırıyor. Ve hepimizin yeniden düşünmesini, siyasal denklemlerin yeniden yazılmasını gerektiren bir sonuca varıyor. Terörle mücadelede şehit düşenlerin yüzde 26.8’i Kürt.

  Müthiş bir oran. Bu yüksek oranın pek çok tercümesi var. İlk tercümesi şu.
  PKK’ya karşı sadece Türkler değil, aynı zamanda Kürtler de savaşıyor. Ve ölüyor. Ve ölenlerin sayısı hiç de az değil.

  ONLAR BİRBİRLERİNE KARŞI SAVAŞIYOR
  Bu oran, bu bulgu, Türkiye’deki Türk-Kürt ayrışmasına çok başka bir bakış açısı getiriyor. Kürt çocuklarının bir bölümü dağa çıkarken, bir bölümü askere, polise yazılıyor. Ve onlar birbirlerine karşı savaşıyor. Belki de, iki kardeş, iki akraba, iki arkadaş.

  PKK işte burada zayıflıyor. Kentleri burada yakmaya çalışıyor. Terörü bu nedenle daha da azgınlaştırıyor. Korkuyu bu nedenle yaygınlaştırıyor.

  MERSİN-SİVEREK HATTI
  Araştırmanın bir başka tercümesi şu. Bunu destekleyen farklı unsurlarla birlikte. İki dikkat çeken anektod.

  Kürt karı, koca. Kürt erkek evde ROJ TV’yi izliyor. Kürt kadın evde, Kürt kocasına itiraz ediyor:

  KAPAT ŞU PKK'NIN TELEVİZYONUNU
  Siverek doğumlu bir Kürt vatandaş uzun süredir Mersin’de seracılıkla uğraşıyor. Siverek’e gelip giderken, bir şey fark ediyor. Siverek’te seracılık daha çok para getiriyor. On yıl sonra, Mersin’den Siverek’e dönüyor.

  Hayatın normalleşmesi. Ülkeyle bütünleşme. Asimilasyon değil, bütünleşme.

  İdrara bakarak karakter tahlili yapmıyorum. İki örnekten yola çıkarak, Kürtlerin hayatın normale dönmesini istemeleri ve ülkeyle bütünleşme arzuları gibi bir tez değil. Bunu destekleyen pek çok örnek ve olgu var.

  RAFA KALDIRMAK DEĞİL
  Kürt vatandaşların bütünleşme ve normalleşme istekleri PKK’yı çılgına çeviriyor. Onun için bu kadar saldırıyor. Onun için kentlerde terör estiriyor, kendi yandaşlarını ayaklandırıyor.

  PKK SONA YAKLAŞIYOR
  Prof. Özdağ’ın görüşüne göre, nihai bir bulgu var:
  Devlette, PKK ile mücadele zor biter, gibi yanlış bir psikoloji var. Oysa, teröre rağmen, hayatın normalleşmesini isteyen, ülkeyle bütünleşmek isteyen ve hatta ülkeleri için şehit düşen Kürtler varken, PKK adım adım sona yaklaşıyor.

  Mesele bunu görüp, ona göre politikalar üretmek.
  1999’da Apo yakalanıyor, terörü kökünden kazımak için iki yüze yakın önlem belirleniyor. Sonra hepsi rafa kaldırılıyor. Öyle değil.

  ensonhaber

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Şehitlerin yüzde 26.8'i Kürt

  Çok güzel bir bulgu ve pkk nın asıl amacının farklı olduğu orataya çıkıyor, terör!!!

Benzer Konular

 1. Şehitlerin kemikleri sızladı
  By leyla_59 in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-30-2008, 11:57
 2. Türkiye yüzde 4,5 holdingler yüzde 22 büyüdü
  By nur yağmuru in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-30-2008, 08:45
 3. Şehitlerin ağlatan öyküsü
  By alperen1907 in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 10-09-2007, 16:31
 4. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 02-22-2007, 12:21
 5. Bugün seçim olsa AKP yüzde 24.35, CHP yüzde 16.15
  By Baktabul in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-14-2006, 14:54

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0