Şırnak'da 131 kişi gözaltında


Şırnak'ta PKK eylemlerine karışan 131 kişi gözaltına alındı.ŞIRNAK merkezi ve ilçelerinde terör örgütü PKK lehine yapılan eylemlere karışan 131 kişi gözaltına alındı, bunlardan 25’inin çocuk olduğu belirtildi.

YAKALANLARDAN 25'İ ÇOCUK
Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Şırnak merkez ve ilçelerinde geçen 18 Ekim’den itibaren yapılan eylemlerde, 131 göstericinin gözaltına alındığı kaydedildi. Adliyeye sevk edilen 11 kişiden 4'ünün tutuklandığı, 1 kişinin serbest bırakıldığı, 6 kişinin de sorgusunun sürdüğü belirtilen açıklamada, olaylara karışanlardan 25’inin de çocuk olduğu, bu çocuklardan ikisinin ailelerine teslim edildiği vurgulandı.

Açıklamada, il merkezi ve ilçelerde 118 kişinin cumhuriyet savcılarının gözetim ve denetiminde işlemlerinin devam ettiği bildirildi. Olaylar sırasında 13 görevlinin çeşitli yerlerinden yaralandığı, 1 göstericinin hafif yaralandığı, 1 gazetecinin ayağının kırıldığı da belirtildi.

DTP'Lİ BAŞKAN DA GÖZALTINDA
Öte yandan, gözaltına alınanlar arasında Şırnak Belediye Başkanı DTP'li Ahmet Ertak’ın oğlu Agit Ertak, koruması ve akrabası olan Sabır Ertak ve Belediye Encümeni Songül Akar’ın da bulunduğu anlaşıldı.

ensonhaber