Su altında dev TÜRK BAYRAĞI


Namik Ekin ve ekibi dev Türk bayrağını 40 metre derinlikte açarak, yeni bir rekor denemesi yaptı.Fethiye Ölüdeniz'de yapılan rekor denemesi kapsamında, eski SAT komandosu Namık Ekin, 2 balık adam ve emekli SAT komandosu arkadaşının yardımı ile 600 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağını 40 metre derinlikte açtı.

6 SAAT SÜRDÜ
Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz beldesi sahilinde, 20X30 ebadında ve 600 metrekare büyüklüğündeki dev Türk bayrağını su altında açma rekorunu hayata geçirmek isteyen eski SAT komandosu Namık Ekin, 2 balık adam ve emekli SAT komandosu arkadaşının yardımı ile 6 saat süren yorucu bir çalışmanın ardından 600 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağını 40 metre derinlikte açmayı başardı. Rekor denemesi su altından ve gökyüzünden görüntülendi.

"BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR"
Başarılı bir rekor denemesi yapan Namık Ekin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Türkiye'de insanların birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu belirterek, ''Bu günlerde Türkiye'nin bu bayrağa sahip çıkması gerekir. Bu yüzden denizin 40 metre derinliğinde 600 metrekarelik Türk Bayrağımızı açtık. Bayrağın genişliğini notere de tespit ettirdik. 600 metrekarelik ve 65 kilo ağırlığındaki Türk Bayrağını denizin 40 metre derinliğine indirip, açmayı başardık'' dedi.

YENİ REKOR 29 EKİM'DE
Türk Bayrağı'nı yamaç paraşütü ile gökyüzünde pilot Yiğit Yıldırım ile iki kez açmayı denediklerini de hatırlatan Ekin, ''Yeterli rüzgar çıkmadı. Ayrıca, bayrağın ağırlığı bu uçuşu imkansız kaldı. Bu rekor denemesini 29 Ekim tarihinde yapacağız. 29 Ekim'de bin 800 metre rakımlı Babadağ'dan atlayarak Türk bayrağını gökyüzünde dalgalandıracağız'' diye konuştu.

Ölüdeniz'deki rekor denemesini beldede tatil yapan turistler de ilgiyle izlediler.


ensonhaber