Ekonomik kriz Memiş'e yaradı


Ortaya çıkan kriz ortamlarında Medyum Memiş ve benzerlerine talep artıyor.
SERDAR TURGUT / AKŞAM

Arkadaşım olan Mehmet Memiş (Medyum Memiş) ile arada bir buluşup sohbet ederiz.

Kuantum fiziğini okuyup öğrenmeye çalıştığımdan bu tarafa, bize paralel olarak var olduğuna inandığım kâinatların bulunduğuna inanırım ben.

İnançla hiçbir ilişkisi olmayacağını düşüneceğiniz teorik fizik profesörleri, Cambridge, Harvard gibi üniversitelerde ders veren büyük beyinler anlatıyor, yazıyor bunu.

Örneğin; şu anda bulunduğunuz noktada, hemen yanıbaşınızda sizin göremediğiniz paralel kâinatların var olduğunu söylüyor kuantum fizikçileri. Son olarak 11 adet paralel kâinat olduğu teorisi yapıldı. Bunun matematiği üzerine çalışılıyor.

Bu bizim yaşadığımız dünyaya paralel olarak var olan dünyalarda ‘yaşam da bulunuyor’ deniliyor. Henüz bunun ispatı yapılmadı ama bu dünyalar arasında geçişlerin yani bir dünyadan diğerlerine giriş-çıkışın olabileceği de söyleniyor kuantum fiziğinde.

Anlayacağınız; bir tür Matrix filminde anlatılan türde kâinat söz konusu gerçekten de...

Medyum Memiş ile birçok sohbetimizde, teoloji, inanç üzerine konuştuk ama ben ‘insan beyninin teorinin ulaştığı en yüksek mertebe’ olarak adlandırabileceğim kuantum teorisinin, bu paralel dünyalar hakkındaki düşüncelerinden hiç bahsetmedim bugüne kadar. Konuşmuş olsaydım mutlaka ilgisini çekerdi.

Ben onun ‘bilimim’ olarak ifade ettiği gelecek hakkında bazı görüşlerde bulunma ve cinlerle bağlantı gibi konuları kuantum fiziği bilgim nedeniyle çok da ciddiye alırım. Hiç inanmayanlardansanız, bu konulara son derece kapalıysanız bile, fırsat bulup kendisiyle bir konuşsanız veya en azından kitaplarını okusanız eminim ki şaşıracaksınızdır.

Bulunduğu ortamı ve karşı karşıya olduğu insanın özelliklerini temel alarak geleceği hakkında bazı öngörülerde bulunma yeteneği var Medyum Memiş’in. Dediğim gibi bunu kendisi ‘bilimim’ olarak ifade ediyor. Dünyada bazı özel insanlarda bu yeteneğin olabileceği kabul ediliyor.

Özellikle bugünkü gibi kriz yaşandığı durumlarda Medyum Memiş gibi insanlara dünyada talep çok artıyor.

Özellikle işadamlarından geliyor bu. Eğer işadamı riskli bir yatırıma girecekse veya krizin ne getireceğini göremiyorsa, kendisine gelecek hakkında bir şeyler söyleyecek medyuma ihtiyaç duyabiliyor.

Tesadüfen gözlerimle gördüğüm için teyit edilmiş kabul edin size anlatacaklarımı...

Medyum Memiş’e İngiltere’den, Amerika’dan birçok yabancı işadamından davetler geliyor. Bir defasında Amerika uçuşunda birlikteydik de gördüm. Onu business class’ta uçuruyor daveti yapan işadamı. Gittiği yerde de adamlarına karşılatıyor. Rahat etmesi için her türlü parayı harcıyorlar ve istedikleri bir seans.

O da gelecekte o işadamı için neler gördüğünü, hissettiğini anlatıyor.

Kafası pozitif bilimler dışındaki her türlü konuya kapalı olan insanlar bunu anlayamayacaklardır ama böyle bir dünya da var. Bu dünyaya inananlar çoğunlukta tabii ki ve o dünya içinde Medyum Memiş çok popüler.

Şunu da unutmayın; ‘tüm pozitif bilimlerin anası’ olarak nitelendirilebilecek teorik fizik son geldiği aşamada birbirine paralel olarak var olabilecek dünyaların varlığından ve bunlar arası geçişleri olası kılabilecek tünellerden bahsetmeye başladı. O nedenle hiçbir konuya mutlak şekilde ‘olmaz’ demeyin, kafaları açık tutun.


ensonhaber