Jandarmada Ergenekon SkandalıJandarma Ergenekon davasında güvenlik önlemlerinde yetersiz kaldı. Suikast ve baskın ihbarları yağan duruşmaya bakın kim kaçak girdi?
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Başkanı Adnan Türkkan, duruşma salonuna kaçak girdi.

Jandarmanın Türkkan'ı, kartı olmadığı için salondan çıkardığı öğrenildi. Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu'nda görülen Ergenekon duruşmasında sürpriz bir gelişme yaşandı.

İddiaya göre TGB Başkanı, sadece basın mensupları, sanık yakınları ve avukatların kartla ve yoğun aramaların ardından alındığı duruşma salonunun bulunduğu binaya kaçak olarak girdi. Uzun süre burada bekleyerek duruşmayı takip eden Türkkan'a jandarma ekipleri kartını sordu. Türkkan, jandarmaya kartını kaybettiğini söyledi. Bunun üzerine duruşma salonundan dışarı çıkartıldı.

Bu durum, "içeriye provokasyon yapmak için biri girseydi neler olurdu" sorusunu gündeme getirdi. Davayla ilgili sayısız tehdit gelirken, Jandarma'nın Türkkan'a hiçbir işlem yapmaması dikkat çekti. Türkkan salondan çıkartıldıktan sonra, dışarıda kendisini bekleyen arkadaşlarıyla ayaküstü bir süre sohbet etti.
aktifhaber