ANAP Ve Saadet'te Kongre Heyecanı

Anavatan Partisi ve Saadet Partisin'de bu hafta sonunda yeni genel başkanlarının belirleneceği kongre heyecanı yaşanacak.
Anavatan Partisi 6. Olağanüstü Büyük Kongresi 25-26 Ekim tarihlerinde Ankara'da yapılacak. Erkan Mumcu'nun genel başkanlığa aday olmadığı kongrede, Anavatan yeni genel başkanını seçecek.
Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda yapılacak kongrenin saat 10.00’da başlayacak ilk gününde genel başkanlık seçimi, ikinci gününde ise parti yönetim organlarının seçimi gerçekleştirilecek.
Kongrede, Genel Başkan Yardımcıları Salih Uzun ve Murat Akdeniz ile Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın genel başkan adayı olması bekleniyor.

-SAADET PARTİSİ KONGRESİ-

Bu hafta sonu kongre heyecanı yaşayacak diğer bir parti ise Saadet Partisi olacak. 3. Olağan Kongresi’ni 26 Ekim Pazar günü Atatürk Spor Salonu’nda yapacak olan SP, kongreye tek adayla ve tek listeyle gidecek. Genel Başkanlık görevini bırakacak olan Recai Kutan’ın yerine Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un genel başkanlık koltuğuna oturması bekleniyor.


aktifhaber