Mahkemeyi GÜLDÜREN savunma


Ömer, olayları bastıran kişidir
Akdeniz Üniversitesi'nde 6 Nisan'da yaşanan olaylarla ilgili biri tutuklu, 44'ü tutuksuz 45 sanığın 13 ile 25 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle yargılandığı davada tahliye çıkmadı. Tek tutuklu sanık Ömer Ulusoy'un tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, üniversiteden idari soruşturmanın sonucunu isteyerek duruşmayı erteledi.

ÖMER OLAYLARI BİTİREN KİŞİDİR
Kalabalığın üzerine tabancayla ateş açarak olayları provoke ettiği öne sürülen ve alnında zülfikar dövmesi bulunan Ulusoy'un avukatı Ayhan Atasayar, "Ömer Ulusoy'un fiili, olayları bitiren bir vukuattır. Ömer, olaylar daha da kötüye gidebilecek noktadayken, ileriye götürülmemesine yol açmıştır. Güvenlik görevlilerinin yapmadığını, Ömer etki gaspı yaparak, bu fiile neden olmuştur” dedi. Bu savunma, bazı avukat ve dinleyicileri güldürdü.

ATATÜRK ROZETİ OLAN HERKESE SALDIRIYORLARDI
Üniversite kampusundaki Akdeniz Öğrenci Yurdu'nda karşıt görüşlü öğrenci grupları ve öğrenci olmayan kişilerin karıştığı olaylarla ilgili açılan davanın beşici duruşması, Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün yapıldı.
Tanık olarak dinlenen Ayşegül Uysal, olayların yaşandığı dönemde eşiyle birlikte öğrenci olduklarını belirterek, geçen duruşma tahliye edilen öğrencilerden Ahmet Bekmez ve arkadaşlarının saldırılarına maruz kaldığını iddia etti. Uysal, “Bunlar zaten Atatürk rozeti olan herkese saldırıyorlardı. Düşman gibi görüyorlardı” dedi.

AVUKATLARIN GERGİNLİĞİ
Bu sözlerin tutunaklara yazılmaması üzerine, sağ görüşlü öğrencilerin avukatlarından, eski MHP İl Başkanı Nizamettin Sağır bu sözlerin tutanaklara geçirilmesini istedi. Sol görüşlü öğrencilerin avukatlarından Münip Ermiş buna itiraz edince avukatlar arasında gerginlik yaşandı. Sağır, Ermiş'e, “Size ne beyefendi? Ben reis beye söylüyorum” dedi.
Tutuklu sanık Ömer Ulusoy da, “Mahkemenin belirlemesi gereken bir şey var. Bu insanlar PKK'lı mı, solcu mu, bilmek istiyorum” diye konuştu.


ensonhaber