Harçlıklarını ŞEHİT ailelerine bağışladılar


Bartın'da bir grup öğrenci, harçlıklarından biriktirdikleri 110 YTL'yi, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğine bağışladı.
Terör nedeniyle son günlerde asker ve polislerin şehit olmasından etkilenen Esenyurt Şehit Ahmet Poyraz İlköğretim Okulundaki bir grup öğrenci, harçlıklarıyla biriktirdikleri 110 YTL'yi, dernek başkanı Hayrettin Gencel'e teslim etti.

İlköğretim okulu öğrencileri Serdar Ustaoğlu, İlayda Kirenci, Şeyda Kirenci, Eray Kirenci, Naşide Akbaş, Ufuk Can Erdem ve Emre Çakmakçı'nın biriktirdikleri harçlıklarını derneğe bağışlaması, şehit ailelerini duygulandırdı.

PARA ŞEHİT ÇOCUĞUNA BURS OLACAK
Dernek Başkanı Gencel, gazetecilere yaptığı açıklamada, örnek davranışın kendilerini duygulandırdığını belirterek, şöyle dedi:

''Terörle mücadelede gazi olmuş bir büyükleri olarak bu pırıl pırıl gençleri en içten duygularla tebrik ediyorum. Terörle mücadelede askeri ve siyasi unsurların yanında gençlerimizin bilinçli olmaları da son derece önemlidir. Teslim edilen bu parayı bir şehit çocuğuna burs olarak vereceğiz.''

Öğrenciler de son zamanlarda meydana gelen terör saldırılarını televizyonlarda izlediklerinde çok etkilendiklerini, şehit ailelerine katkı sağlamak için harçlıklarını biriktirdikleri kaydetti. (AA)

ensonhaber