Sapık sahte yüzbaşı tutuklandı


Yüzbaşı olduğunu öne sürerek çocukları taciz eden bir kişi yakalandı
Bursa'da, kendisini 'istihbarat elamanı yüzbaşı' olarak tanıtarak küçük yaştaki çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Yüksel Dilsiz (41), tutuklanarak cezaevine konuldu.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesi Yavuz Selim Mahallesi'nde ikâmet eden bir vatandaş, Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün '155@bursa.pol.tr' adresine gönderdiği mailde, bir kişinin kendisini 'yüzbaşı' olarak tanıtarak çocuk ve genç erkeklere cinsel istismarda bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Yüksel Dilsiz (41) isimli kişiyi takibe aldı.

Telefon görüşmelerinde erkek çocuklara, para karşılığı ilişki teklifi yaptığı belirlenen zanlının 1'i yaşı küçük toplam 4 kişiye cinsel istismarda bulunduğu belirlendi.
Operasyonu genişleten polis, zanlının 14 yaşındaki erkek çocuğuyla ilişkiye girmeye hazırlandığı esnada zanlıyı yakaladı.

Zanlının, ilişkiye girdiği kuaför kalfası, garson gibi kişilere 'askerlik durumunu çözme, kontör yükleme, iş ayarlama' gibi vaatlerde bulunduğu öğrenildi. Zanlı, sorgulamasının ardından "Erkek çocuğuna nitelikli cinsel istismar, unvan gaspı yapmak, 6136 Sayılı Kanun'a muhalefet" suçlarından sevk edildiği nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Zanlının evinde yapılan aramalarda 2 adet dizüstü bilgisayar, 3 cep telefonu, çok sayıda ***** içerikli CD, ses kaydedici, çok sayıda gençlerle girilen ilişkiye dair görüntüler ele geçirildi. Zanlının Yavuz Selim Mahallesi'nde lüks evde oturması ve düzgün giyimli olması, telefonla nüfuzlu kişilere ulaşabilmesi dikkat çekti.(İHA)

ensonhaber