Teklif mutluluk verici


BES Genel Başkanı Avcı,şehit çocuklarına üniversitelerde ek kontenjan ayrılmasını öngören kanun teklifini değerlendirdi.Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, şehit çocuklarına üniversitelerde ek kontenjan ayrılmasını öngören kanun teklifini ''mutluluk verici'' olarak nitelendirdi.

Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, TBMM Milli Savunma Komisyonu tarafından, şehit çocuklarına üniversitelerde ek kontenjan ayrılmasını öngören yasa teklifini ''şehit ve gazilerin çocuklarının geleceği için atılmış çok önemli bir adım'' olarak nitelendirdi.

GECİKMLDİ DE OLSA ŞEHİT ÇOCUKLARININ GÖNÜLLERİ ALINMIŞ OLUR
TBMM Milli Savunma Komisyonu'nun ''şehitlere karşı vefa borcunu yerine getirmek üzere önemli bir çalışmaya imza attığını'' ifade eden Avcı, ''TBMM'de güzel şeylerin de yapıldığını görmeye çokça ihtiyacımız olduğu bir dönemde, Milli Savunma Komisyonu'nun bu çalışması oldukça mutluluk verici. Umarım bu çalışma bir an önce yasalaşır. Böylece, devlet öteden beri ihmal ettiği şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarına gecikmeli de olsa elini uzatmış, gönüllerini almış olur'' dedi.

Avcı, TBMM Milli Savunma Komisyonu üyelerine, Türk öğretmen ve eğitim çalışanları adına ''Üstün Hizmet Şildi'' vereceklerini de kaydetti.

ensonhaber