Bir türlü USLANMADI


İstanbul'un çeşitli ilçelerinde kalpazanlık ve sahtekarlık suçlarıyla bir kişi 19. kez tutuklandıEdinilen bilgiye göre, sahte para basarak piyasaya sürüldüğü ihbarı üzerine harekete geçen Ümraniye polisi şüpheli şahısları takibe aldı.
Zanlıların sahte para ve sahte çek basarak belirli kişiler aracılığı ile piyasaya sürdükleri anlaşıldı. Araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerle Üsküdar'da bir eve saat 04.30'da baskın düzenleyen Ümraniye Araştırma Büro Amirliğine bağlı polisler evde yaptıkları aramalarda basımında kullanılan malzemeleri ele geçirdi.
Baskında Yekta Akyon (37), Erol Kaya (31), Orhan Köse (30) ve Yasin Pekyılmaz (23) gözaltına alındı. Şebekenin elebaşı olduğu öğrenilen Yekta Akyon'un aracında yapılan aramada da para yapımında kullanılan bazı malzemeler ve bir miktar sahte çek ve para bulundu.
Akyon'un daha önce de İstanbul'un çeşitli ilçelerinde kalpazanlık ve sahtekarlık suçlarından yakalanarak 19 kez ceza aldığı öğrenildi.
Evde ve araçta yapılan aramalarda 4 adet renkli yazıcı, seligrafi makinası, hologram makinası, çek kalıpları, para yapımında kullanılan boya ve kağıtlara el konuldu.
Operasyonda 213 adet çeşitli şirket ve şahıslar adına düzenlenmiş imzalı sahte çek ve bin YTL sahte para ele geçirildi. (İHA)

ensonhaber


100 defa da yakalansa usanmaz bunlar:dett:alışmış kudurmuştan beterdir derler bunlarda o mesele