Bu cesareti nereden alıyorsunuz


CHP İl Başkanı Şahin: Bölücü başına SAYIN diyenler nereden cesaret alıyor?CHP İl Başkanı Feramuz Şahin, "Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na yemin etmiş bazı milletvekilleri bölücü başına 'sayın' diyerek demokratik cumhuriyetten bahseder duruma gelmiştir. Bunlar bu cesareti nerden alıyor" dedi.
Parti binasında yaşanan terör olaylarına değinen Şahin, Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik oyunlar karşı dikkatli olunmasını istedi.
Şahin, parlamentoda Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na yemin etmiş bazı milletvekillerinin bölücü başına 'sayın' diyerek demokratik cumhuriyetten bahseder duruma geldiğini belirterek, "Bunlar bu cesareti nerden alıyor?
MİSAK-I MİLLİ SINIRLARI İÇİNDE VATAN BÖLÜNMEZ
Türkiye Cumhuriyeti üniter devlet, ulusal devlet anlayışı içerisinde, misak-ı milli sınırları içerisinde vatanın bölünmez bütünlüğü konusunda
kesinlikle ödün vermeden bunlar bu zamana kadar nasıl yaşadıysa bundan sonra da aynı şekilde yaşayacaktır.
İnşallah bu milletvekillerine de birilerinin 'dur' demesi gerektiğine gerçekten ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Bu memlekette hiç kimse bölücü başını ve terörü normal göstermesi söz konusu olamaz. O bölgede akan kanın durması şehitlerimizin olmaması ve orda yaşayan Kürt halkının refahının artırılması CHP'nin iktidarda olacağını ifade etmek istiyorum" diye konuştu.
AKP YETERSİZ
Şahin ayrıca, AK Parti iktidarının Tokat'ta yaptığı en güzel hizmetin 400 Yataklı Devlet Hastanesi olduğunu, bunun dışında 50 yıldır hükümetin genel politikaları hariç yapılanları yetersiz bulduğunu kaydetti.
TEKEL Tokat Sigara Fabrikası'nın satılmasından sonra Yaprak Tütün İşletmesi'ne geçen 800 işçinin oturduğunu ifade eden Şahin, yerel seçimlerden sonra bu işçilerin mağdur edilerek 4/C gönderileceğini ileri sürdü. (İHA)

ensonhaber