Rize'de cinayet


Kalkandere ilçesinde bir taksi şoförü öldürüldü
Alınan bilgiye göre, Kalkandere ilçesinde Mükremin Aydın'ın (24), kullandığı ticari araca müşteri olarak binen Hasan D. (28) ile Hasan A. (26), Dağdibi Mahallesi'ne gitti.

Burada henüz belirlenemeyen nedenle çıkan tartışma sonucu Hasan D, Mükremin Aydın'ı tüfekle yaraladığı öne sürüldü. Hasan D'nin daha sonra olay yerinden korkarak kaçan Hasan A'nın bir süre arkasından gittiği, bu sırada yaralı olan Aydın'ın da babasını arayıp, vurulduğunu ve yardıma gelmesini söylediği, bu sırada geri dönen Hasan D'nin, Aydın'ı başına ateş ederek öldürdüğü ifade edildi.

Olayın ardından kaçan Hasan D. ile Hasan A, saklandıkları yerde jandarma ekiplerince yakalandı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından mahkemeye çıkarılan zanlılardan Hasan D. cinayet, Hasan A. ise olaya karıştığı iddiasıyla tutuklandı.

Bu arada vatandaşların, Kalkandere Adliyesine getirildikleri sırada zanlıları linç etmek istemesi üzerine, güvenlik güçleri havaya ateş etti.

Olaydan sonra ilçe merkezinde polis ve jandarma geniş güvenlik önlemi aldı. Zanlıların adliye binasında bulundukları sırada toplanan vatandaşları, güvenlik güçleri ile Kalkandere Belediye Başkanı Nihat Çolak uzaklaştırmaya çalıştı.

Zanlılar, mahkemenin ardından jandarma aracıyla arka yollardan cezaevine götürüldü.

ensonhaber