Apo'nun yeğeninden trilyonluk vurgun


Öcalan'ın yeğeni Osman Keser'in de aralarında olduğu 20 kişi gözaltına alındı.
Adana'da düzenlenen operasyonda, aralarında DTP’li Yakapınar Belediye Başkanvekili Burhan Aras ile eski Belediye Başkanı ve terörist elebaşı Öcalan’ın yeğeni Osman Keser’in de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların, Yakapınar Belediyesi’ndeki ihalelerde yolsuzluk ve usulsüzlük yaptıkları, SİT alanında kaçak yapılaşmaya göz yumarak yandaşlarına haksız kazanç sağladıkları ve devleti 1 milyon YTL’nin üzerinde zarara uğrattıkları belirtildi.

SUÇLARI SAY SAY BİTMİYOR
Jandarma ekipleri, yaklaşık bir yıl süren istihbarat çalışmaları sonunda, organize suç örgütüne yönelik eşzamanlı operasyonlar düzenlendi. Operasyonda, örgüt lideri Yakapınar Belediye Başkanvekili Burhan Aras ve Yakapınar eski Belediye Başkanı Osman Keser ile örgüt üyeleri M.C., İ.T., G.K., M.A.T., H.Ö., H.S., Y.K., H.B., S.A., İ.A., N.Ş., S.A., A.A., M.Ş.E., N.T., N.A., M.Y. ve M.N., gözaltına alındı. Örgütün, “Belediye ihale ve mal alımlarında yolsuzluk yaptıkları, usulsüz fatura temin ederek KDV’sini şirketlere ödeyip, kalan kısmını aralarında paylaştıkları, Eski Misis Mahallesi 1. derece SİT alanı içerisindeki Antik Misis Kenti’nde kaçak yapılaşmaya göz yumarak SİT alanının talan edilmesine yol açtıkları, kaçak yapılar hakkında işlem yapmayarak kendilerine ve yandaşlarına haksız menfaat sağladıkları, gitmedikleri halde il dışı görev parası aldıkları, belediyeye hibe edilen araçları satın alınmış gibi gösterdikleri” öğrenildi.

BELGELERE EL KONULDU
Belediyeyi, 1 milyon YTL’yi aşkın zarara uğrattıkları belirtilen 2’si kadın 20 şüpheli, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere tekrar İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Şahısların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 3 tabanca, 432 fişek, 12 sikke ele geçirildi, 2 bilgisayar, 35 CD ve 10 klasör evraka el konuldu. Zanlılar, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edilecek.

Akşam

ensonhaber