PKK'yı bitirirsem beni de bitirirler


Öcalan Özgürel'i doğruladı: Ben PKK meselesini bitirirsem beni de bitirirler...İmralı'da avukatlarıyla görüşen PKK lideri, gazeteci Avni Özgürel’e “ Ben PKK meselesini bitirirsem beni de bitirirler” dediğini doğruladı. Öcalan “ Meselenin çözümünü istemeyenler var , kastedilen budur” dedi.

ÖZGÜREL'İ DOĞRULADI
Gazeteci Avni Özgürel, geçen pazartesi yayımlanan Neşe Düzel’le söyleşisinden Abdullah Öcalan’ın kendisine “ PKK’yı bitirirsem beni de bitirirler” dediğini anlatmıştı. Öcalan avukatlarıyla İmralı’da yaptığı görüşmede bunu doğruladı: Türk aydınlarının bunu söylemesi önemli..

PKK’DAKİ KRİZİN NEDENİ ERKENEKON
Görüşmede 1995-99 yılları arasında PKK’da kriz çıktığını, kendisinin bunu aşamadığını da anlattıktan sonra şöyle dedi: Sonra ortaya çıktı ki bunun nedeni, çözümün geliştirilmesini istemeyenlerle bazı PKK kadrolarının bağlantısı, Ergenekon ve Veli Küçük’le ilişkisiydi.

ÇÖZÜM GİRİŞİMLERİNİ ENGELLEDİLER
Çözüm için bugüne kadar hemen her hükümetin girişimlerde bulunduğunu söyleyen Öcalan, bunun bir biçimde engellendiğini söyledi: Rahşan affı da bununla ilgiliydi. Şam’da bizim oturduğumuz binaya gelen bir askeri Ateşe ile irtibat fırsat olabilirdi, bunu yapmadık. (Taraf)

ensonhaber