Ergenekon'da sular durulmuyor


Kemal Alemdaroğlu'dan 3 savcıya suç duyurusu"Ergenekon" davasının tutuksuz sanığı olan eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Yalçın Alemdaroğlu, dava iddianamesini hazırlayan 3 savcı hakkında çeşitli nedenlerle suç duyurusunda bulundu.


45 SAYFALIK DİLEKÇE VERDİ
Alemdaroğlu, avukatı Metin Çetinbaş aracılığıyla "Ergenekon" davasının 2. duruşmasında, Adalet Bakanlığı ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na gönderilmek üzere İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne 45 sayfalık bir dilekçe verdi.

Bugünkü duruşmada da tekrarlanan dilekçede, iddianameyi hazırlayan 3 savcı hakkında, "Görevi kötüye kullanmak", "Savunma ve özgürlük hakkı ile özel hayatın gizliliğini ihlal etmek", "Sanıklar ile avukatlarına verilmesi gereken bilgi ve belgelerin verilmemesi", "Bazı bilgilerin medyada yer alması" gibi nedenlerle yasal işlem yapılması istendi.

Duruşmanın, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde yapılması nedeniyle ulaşım şartlarının sanık ve avukatlar için ayrı yük getirdiğine işaret edilen dilekçede, mahkemede görevlendirilen 2 savcı yerine başka savcılar görevlendirilmesi de talep edildi. (AA)

ensonhaber