Efeler de dağa çıkacak


Aydın efeleri terör olaylarına karşı tekrar dağa çıkmaya hazırlarAydın Efeleri son günlerde özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde meydana gelen olayları Tralles Antik kenti’nde düzenledikleri etkinlikle tepki gösterdiler.
Yöresel kıyafetleri silahları ve atları ile dağa çıkan Efeler adına konuşan Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Aydın Şube Başkanı Mustafa Yormaz “Kimse bu aziz vatanı sahipsiz zannetmesin. Aydın Efeleri olarak kadınıyla erkeğiyle hepimiz asker olmaya hazırız. Türk Silahlı Kuvvetleri görev verirse hiç arkamıza bakmadan tekrar dağlara çıkarız” dedi.
EFELER TALİM YAPTI
Hafta sonu kızanları ile birlikte tam donanımlı olarak Aydın’ın tepesinde bulunan Antik Şehir Tralles’e çıkan efeler adeta burada talim yaptılar. Bazı efelerin atları ile katıldığı etkinlikte, PKK terör örgütünün eylemlerine tepki gösteren Efeler, hükümetten ‘Terörle Mücadele konusunda daha etkin bir yasa çıkarılmasını istediler.
Yaşanan olayların hazmedilemez boyutlara ulaştığını kaydeden Başkan Mustafa Yormaz, “Yaşanan olaylar artık tahammül edilemez hale geldi. Bu ülkenin ekmeğini yiyip sosyal imkanlarından faydalanıp sonra da her türlü terörü oluşturan kişilere gereken ders verilmelidir. Aydın Efeleri olarak her türlü terörü kınıyoruz ve göreve hazırız” dedi.(İHA)

ensonhaber