SAPIĞI HADIM EDİN


İnsanca Yaşam Derneği, çocuk tacizcilerinin "hadım edilmesi" önerisinde bulundu.
BAŞBAKAN'A MEKTUP YOLLADILAR
Ankara’da 10 çocuğa tecavüz eden sapık tenor Şahin Ö., yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Hayat kadınları, transseksüel ve travestileri çatısı altında toplayan İnsanca Yaşam Derneği “çocuklara cinsel tacizde bulunanların hadım edilmesi” önerisini getirdi.


Derneğin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile sivil toplum kuruluşlarına gönderdiği mektup özetle şöyle:

HAYAT KADINLARI İSTEDİ
213 hayat kadını arasında yapılan araştırmada, küçük yaşta istismara uğradıkları ortaya çıktı. Teklife bazı insan hakları savunucuları, insan bedeninin bütünlüğü açısından karşı çıksalar da, mağdurun ruhsal travması ile insan hakları arasında tercihte zorlanmaktadırlar.

HADIM EDİLİP TOPLUMA GİRSİN
Cinselliğin sonlandırılmasının aynı suçun ikinci kez işlenmesi halinde uygulanmasını istiyoruz. Talebimiz TCK’ca verilen ceza bitimine doğru, salıverilmeden tıbbi operasyonla cinselliğinin sonlandırılmasıdır.

AVRUPA’NIN GÜNDEMİNDE
Suçta azalma olacaktır. Danimarka hukuk sistemi yıllardır bu uygulamayı yapmaktadır. Cinselliği sonlandırılan 30 kişi aynı suçu bir daha işleyememiş ve bu tür suçlarda gözle görülür azalma tespit edilmiştir. Bu işlem, ABD’nin 11 eyaletinde uygulanmaktadır. Hollanda, Almanya ve İtalyan meclislerinin gündemindedir.

TECAVÜZ OLANAĞI KALMAZ
Dernek Başkanı Okşan Öztok ise “Teklifimizde ısrarcıyız. Kasklı sapık da derhal hadım edilmelidir. Çünkü bu 3-5 sene yatacak, sonra bir afla çıkıp aynı şeyi yapmaya belki de devam edecek. Oysa hadım edilirse bir daha tecavüz olanağı kalmayacak” dedi.

CHP'Lİ ARITMAN: İNSAN HAKLARINA AYKIRI
Teklifin mektupla iletildiği CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, “İnsan haklarına aykırı. Ben bir doktorum, doktorluğun etik kurallarına da aykırı. Doktorlar, kişinin tedaviyi kabul edip etmemesine etik açıdan bakar” yorumunu yaptı. Öte yandan Başbakan Erdoğan’ın, ağustos ayında çocuklara yönelik tacize cezai yaptırım konusunda çalışmalar yürüten Arıtman’ı arayarak “Her türlü desteği vermeye hazırım” dediği ortaya çıktı. Muhafazakâr kadınların örgütü olan Başkent Kadın Platformu Başkanı Zeynep Piyade ise “Teklif bize de ulaştı. Yönetim Kurulumuzun gündemine aldık. Ancak sansasyonel bir zemine çekilmemesi için desteklememe kararı aldık. Çok mantıklı bulmadık” dedi. (Akşam)

ensonhaber