Turkcell MUSTAFA filmine sponsor olmadı


Turkcell: HER KESİMDEN KULLANICIMIZ VAR(!)Vatan gazetesi yazarı Ercan İnan, Tukcell'in yaptığı stratejik iletişim hatasını yazdı. İnan, Can Dündar'ın çektiği ve Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatının anlatıldığı 'Mustafa' filmine Turkcell'in neden sponsor olmadığını yazdı.

İLK ÖNCE KABUL ETTİ
Vatan yazarı İnan olayı şöyle anlatıyor:

Dündar, “Mustafa” projesine start verdiğinde filmine sponsor arayışına girdi.

Turkcell, sponsorluk teklifine olumlu yanıt verdi. Can Dündar ile Turkcell yetkilileri arasında toplantılar yapıldı ve el sıkışıldı. Edindiğim bilgilere göre Turkcell bu projeye yaklaşık 350 bin euroluk bir destek vermeyi kabul etti.

Ancak film bittikten sonra ilginç bir gelişme yaşandı.

"HER KESİMDEN KULLANICIMIZ VAR"
Turkcell’in CEO’su Süreyya Ciliv, filmin bir kopyasını istedi.
“Sponsoru olduğumuz filmi izlemek istiyoruz. Bu konuda yönetimdeki diğer arkadaşlarımızın da görüşünü almak istiyorum” dedi.

Filmin bir kopyası Turkcell’e gönderildi. Turkcell üst yönetimi filmi izledi.

Filmi izlendikten sonra ani bir kararla Turkcell filme sponsor olmaktan vazgeçti.

Can Dündar’a sponsorluktan çekilme nedenine dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ancak Turkcell yönetiminde filmi izledikten sonra ortaya çıkan ve sponsorluktan da geri adım atılmasına neden olan görüş şuydu: “Bizim Turkcell olarak toplumun her kesiminden müşterimiz var. Böyle bir filme sponsor olarak müşterilerimizin bir kısmını karşımıza alma riskini üstlenemeyiz.”

SABANCI HOLDİNG SON ANDA SPONSOR OLDU
Filmin senaristi ve yönetmeni de olan Can Dündar, Turkcell’in son saniye golü ile zor duruma düşmüştü. Neyse ki devreye Sabancı Holding girdi. Can Dündar ile görüşen Güler Sabancı, Mustafa filmine, Holding olarak sponsor olmayı kabul etti. Yine edindiğim bilgilere göre Sabancı Holding’in filme sponsorluk katkısı yaklaşık 300 bin euro civarında olacak.

ensonhaber