Fethullah'ın savcılarısınız


Ergenekon'un ideologu YİNE ARIZA ÇIKARDI


Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davanın bugün yapılan 4. duruşması sona erdi. Mahkeme heyeti, davanın bir sonraki duruşmasının 30 Ekim Perşembe günü yapılmasını kararlaştırdı.

ALEMDAROĞLU ARTIK İMZA ATMAYACAK
Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Yalçın Alemdaroğlu hakkındaki adli kontrol uygulamasını ise kaldırdı. Alemdaroğlu, polis merkezine gidip imza atmak zorunda kalmayacak.

PERİNÇEK YİNE OLAY ÇIKARDI
Ergenekon duruşmasının 4. gününde de çeşitli olaylar yaşandı. Sanıklar arasında yer alan Emekli Binbaşı Zekeriya Öztürk, iddianamenin okunması sırasında itirazlarını sürdürünce mahkemeden çıkartıldı. Mahkeme heyetine meydan okuyan bir diğer isim ise İşçi Partisi (İP) lideri Doğu Perinçek oldu. Ergenekon terör örgütünün kurucusu ve yöneticisi olmakla suçlanan Perinçek, davanın savcılarını suçladı.

FETHULLAH'IN SAVCILARISINIZ
Ergenekon örgütünün manifestosunu yazdığı iddia edilen Doğu Perinçek, iddianamenin okunduğu sırada savcılara itiraz etti. "Siz F tipi savcılarsınız. Fethullah'ın savcılarısınız" diyerek bağıran Perinçek, mahkeme Başkanı Köksal Şengün tarafından uyarıldı.

'BENİ YARGILAMAYA YETKİNİZ YOK' DEMİŞTİ
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, duruşmanın ilk gününde de mahkeme heyetine itiraz etmiş ve kurulan mahkemenin kendisini yargılayamayacağını savunmuştu. Perinçek; "İddianamede İP`nin suç örgütü olduğu yazıyor. Öyleyse bu durum parti kapatma nedenidir. Siz bu davaya bakamazsınız. Anayasa Mahkemesi`nin yetkilerine tecavüz edemezsiniz, emir veremezsiniz." demişti. Perinçek davanın dünkü duruşmasında da iddianamenin okunması sırasında barkovizyondan görüntülü sunum yapılmasına itiraz ederek görüntülü ve sesli sunumu durdurmuştu.

ensonhaber