Aileyle görüşmeye devam edeceğim


Tecavüz suçundan tutuklanıp tahliye edilen Hüseyin Üzmez, 'şeytana kırgınım' dedi.Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesince "çocuğun cinsel istismarı" suçundan yargılandığı davada tahliye edilmesi kararlaştırılan Yazar Hüseyin Üzmez, tutuklu bulunduğu Bursa E Tipi Cezaevinden çıktı. Elinde çantalarla cezaevinden çıkan Üzmez, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HACDAKİ GİBİ
Üzmez, cezaevinde "Hacdaki gibi" yaşadığını ifade ederek, "Çok rahat
bir yer, herkes görevini yapıyor. Sizinkiler diyorlardı ki; ’tek kişilik hücreye
konmuş’, öyle bir şey yok. Bütün arkadaşlar beni seviyor, ben de onları
seviyorum" dedi.

Üzmez, çalıştığı gazeteden özür dileyecek bir konumda olmadığını
belirterek, "Gazetem bir tanedir. Sizin hepinizle başa çıkıyor, daha ne
istiyorsunuz! Kırgın olduğum kimse yok. Ben Allah’a inanan bir insanım. İnsanı sevmeyen, Allah’ı sevemez. Benim düşmanım yok, benim düşmanım Amerikancılar, bunu bana yapmış olan dinsizler, din düşmanları ve kapitalistlerdir."

CEZAEVİ BENİM İÇİN MEDRESE OLDU
14 yaşındaki mağdure B.Ç’nin annesi olan Livaze Ç’nin babası Arif’in, 20
yıl yanında çalıştığını ve namazında niyazında, dünyanın en dürüst adamı olduğunu belirten Üzmez, o zamandan beri bu aileyle tanışıklığı bulunduğunu ve kendilerine yardım edip, zekat verdiğini savundu. Üzmez, hakkındaki iddiaların doğru olması durumunda tahliye edilmeyeceğini ifade ederek, "Cezaevi, benim için tam bir medrese oldu. Ben, sadece Rabbime hesap veririm kimseye hesap vermem" görüşünü dile getirdi.

AİLEYLE GÖRÜŞECEK AMA ŞEYTANA KIRGIN
Hüseyin Üzmez, şöyle konuştu: "Demek ki takdiri ilahi buymuş. Aileden şikayetçi olmayacağım, onlara karşı herhangi bir kırgınlığım yok. Aileyle aynı şekil ve samimiyette görüşmeye devam edeceğim. Benim düşmanım şeytan, benim düşmanım nefsim. En çok kendi nefsime ve şeytana kırgınım. Kime kırgın olayım?" Dava sonunda beraat edeceğini ileri süren Üzmez, adalete güvendiğini söyledi.

YARIN MARŞ SÖYLEYECEĞİM
"Cumhuriyet Bayramında hep ’Dağ başını duman almış’ söylenirdi. Ben de
yarın bağıra bağıra iftiharla Milli Marşımızı söyleyeceğim" diyen Üzmez, daha
sonra eşi Ayşe Üzmez’in kullandığı otomobile binerek cezaevinden ayrıldı.

ensonhaber