DTP'li Başkan adliyede


DTP Gaziantep İl Başkanı Ali Şimşek'in de bulunduğu 15 kişi adliyeye sevk edildi.
GAZİANTEP'te önceki gün düzenlenen eylemlerde gözaltına alınan ve aralarında DTP Gaziantep İl Başkanı Ali Şimşek'in de bulunduğu 15 kişi adliyeye sevk edildi.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'a İmralı'da kötü muamele yapıldığı gerekçesiyle önceki gün Vatan Mahallesi'nde eylem yapan 500 kadar DTP'li, ön plana çocukları sürerek polis ve işyerlerini taş yağmuruna tutmuş, olaylarda 8 polis çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Gece de devam eden olayları kışkırttığı ileri sürülen DTP İl Başkanı Ali Şimşek'in yanı sıra eylemlere katıldığı belirlenen Halit Ş. (20), Ökkeş N. (60), Mehmet M. (24), Müslüm D. (37), Metin G. (25), Hacı A. (41), Abdullah Ö. (43), Halil K. (32), Müslüm K. (40), İbrahim Ç. (33), Vahit Y. (19), Şeyhmus K. (26), Mehmet K. (15) ve Mustafa Y. (17) gözaltına alınmıştı.

Terörle Mücadale Şube Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlılar, bugün geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, dün gece, yine Vatan Mahallesi'nde bir sokakta fotoğraf çeken Yerel Hakimiyet Gazetesi'nin muhabiri Bülent Öner'i döven eylemciler, gazetecinin fotoğraf makinasını da alıp, vermedi. Olaylar sırasında çekilen görüntüleri inceleyen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, polis ve çevreye taş atan, bazı ev ve işyerleriyle kamu binalarının camlarının kıran ve kimlikleri belirlenen çok sayıda eylemciyi yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.


ensonhaber