Cumhuriyet bizim için sadece yönetim şekli değil


Toptan: Teröre karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecekTBMM Başkanı Köksal Toptan, bağımsızlığı uğruna büyük bedeller ödemiş bir millet olarak, vatanın bölünmez bütünlüğünü hedef alan teröre karşı verilen mücadeleyi, kararlılık, soğukkanlılık ve sağduyuyla sonuna kadar sürdüreceklerini bildirdi.

Toptan, Cumhuriyetin 85. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, milletin önünde yeni ufuklar açan Cumhuriyetin 85. yıldönümünün büyük bir coşku ve heyecanla kutlandığını belirtti.

Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Aziz Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitler ile gazileri, milletçe sonsuz minnet ve şükranla andıklarını ifade eden Toptan, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'da başlattığı kurtuluş ve özgürlük mücadelesi, nihai hedefine Cumhuriyetin ilanı ile ulaşmıştır.

85 yıldır bizlere ilham vermeye devam eden Cumhuriyetimizin temelinde, milletimizin özgürlüğe olan inancı ve çağdaşlaşma ideali yatmaktadır. Dünya tarihinde milli mücadelesini yürüterek devletini kuran, 'Gazi' bir Meclise sahip tek ülke olmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir."


MİLLETİMİZ TERÖRE GEÇİT VERMEYECEKTİR


Toptan, milletin sevgi, saygı ve dayanışma anlayışı çerçevesinde, kalkınma ve çağdaşlaşma hedefini gerçekleştirip, başta terör olmak üzere, tüm sorunlarını çözeceğini belirterek, şunları ifade etti:

"Toplumsal barışımızı, huzurumuzu ve milli birliğimizi zaafa uğratmaya çalışan teröre karşı milletimiz asla geçit vermeyecektir.

Bağımsızlığı uğruna büyük bedeller ödemiş bir millet olarak, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü hedef alan teröre karşı mücadelemizi, kararlılık, soğukkanlılık ve sağduyuyla sonuna kadar sürdüreceğiz.

Ortak ülkü ve tarihten, millet olma irade ve azminden beslenen milli bütünlüğümüz, ortak başarılar ve gelecek idealiyle daha da pekişecektir.

Hiç kuşkusuz, Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni dönemde yürüteceği çalışmalarla da bu hedefe yakışır önemli hizmetler yapacak, demokrasimizin daha da kökleşmesinde sarsılmaz bir güç kaynağı olacaktır."
(AA)

ensonhaber