Sahte nikah skandalı


Balıkesir'de bi muhtarlık sekreterinin yetkisi olmadığı halde nikah kıydığı ortaya çıktı.Yapılan nikahların geçerli olup olmadıkları araştırılırken, savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.
Osman Akçay'ın muhtarlığını yürüttüğü Kızılkeçili köyünde yaşanan sahte nikah olayı geniş yankı uyandırdı. Edremit Körfezi'ne hitaben yayınlanan yerel bir gazetenin manşetten yayınladığı haber, köy halkı üzerinde şok etkisi yaptı.
Muhtarlıkta sekreter olarak çalışan 23 yaşlarındaki D.Y. isimli bayanın düğünlere giderek, üzerine giydiği nikah memuru cübbesiyle nikah kıydığı anlar, evlenen çiftlerin çektiği kamera görüntüleriyle ispat ediliyor. Yaklaşık 3 yıldır muhtarlıkta çalıştığı ve çok sayıda nikah kıydığı öne sürülen D.Y.'nin, bir nikahı kıyarken sergilediği rahat ve iş bilir tavırları dikkat çekiyor.
Yerel gazetenin haberini suç duyurusu olarak kabul eden Edremit Cumhuriyet Savcılığı'nın konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. Son yıllarda dünya evine giren ve D.Y. tarafından nikahları kıyılan köy halkı ise, nikahlarının geçerli olup olmadığını merak ederek endişeleniyor. Muhtar Osman Akçay'ın sahte nikah olayı ile görevini kötüye kullandığı iddia ediliyor. (İHA)

ensonhaber