İddianame özetlenerek okunuyor


Ergenekon duruşmasında iddianame, özetlenerek okunmaya başlandı.Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'nde devam eden Ergenekon duruşmasında iddianame, özetlenerek okunmaya başlandı. İddianamede 175. sayfaya gelindi.

Ergenekon davasında iddianamenin bazı konularında sadece başlıklar okunarak ayrıntılara girilmiyor. İddianamede devlet içerisindeki gizli yapılanma bölümünde (A) Yargı yapılanması, (B) Emniyet yapılanması, (E) Sivil yapılanma şeklinde ana başlıklar okunarak ayrıntılara girilmedi.
SATIR SATIR OKUNSUN MU
Bunun üzerine avukatlar arasında konuşmalar başlayınca Mahkeme Başkanı Köksal Şengül, "Tek tek satır satır okunsun mu?" diye sordu. Sanık avukatları da "Yok yok o gün okunmasını isteyen avukatlar duruşmada bile yok." cevabını verdi.
AVUKATLARI AZARLADI
Avukatlar arasında konuşmalar devam edince Mahkeme Başkanı Şengül, "Oturduğunuz yerden konuşmayın" deyince bir sanık avukatı "Birden 130. sayfadan 150. sayfaya geçti de onu söyledim." dedi. Mahkeme Başkanı Şengül'ün "Mümkün olduğunca özetlemeye çalışıyoruz." demesi üzerine sanık avukatı, "Tamam, özetlenmesine ben de katılıyorum." karşılığını verdi.


ensonhaber