Bebek katiliydi şimdi ne oldu


Dün Öcalan'a 'Bebek katili' diyenler, şimdi iyi bakılmıyor diye sokağa dökülüyor.
Yurt turunu sürdüren Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Elazığ ziyaretinin ardından Malatya’ya geçti. BTP Genel Başkanı Doğanşehir ilçesi Polat beldesinde partisince düzenlenen açık hava toplantısına katıldı. Polat beldesinde önce BTP’ye katılım töreni yapıldı. Prof. Dr. Haydar Baş BTP saflarına geçen çok sayıda vatandaşa tek tek parti rozetlerini taktı ve tebrik etti.

Törenin ardından toplanan kalabalığa hitap eden BTP Genel Başkanı gündemi değerlendirdi. Tüm dünyayı sarsan ekonomik krize değinen Prof. Dr. Baş, sağlıklı bir ekonomide adil gelir dağılımı, sürekli büyüme ve istihdamın olması gerektiğini ifade etti ve Türkiye’deki duruma dikkat çekti.

BEBEK KATİLİYDİ ŞİMDİ NE OLDU
Son dönemde gündeme oturan terör konusu da BTP Genel Başkanı Prof. Baş’ın konuşmasında önemli bir yer tuttu. BTP Genel Başkanı önce terör örgütü PKK’nın geldiği noktayı özetledi. Prof. Baş şöyle konuştu: “Öcalan köyleri bastı çocukları katletti. Ve o tarihlerde ona katil dediler, hatırlıyor musunuz bebek katili dediler. Ama işler o kadar enteresan organizeli gidiyor ki, o gün ona katil diyen insanları şimdi öyle bir noktaya getirdiler ki, ‘efendim adada iyi bakılmıyor, kendisine iyi muamele edilmiyor’ diye o gün ona karşı gelenleri bugün bir parti tarafından sokağa döktüler.”


ensonhaber