BBP'nin 7. olağan kurultayı 9 Kasım'da


Bu kurultaydan elde edeceğimiz enerjiyle yerel seçimlere kilitleneceğiz.
Büyük Birlik Partisinin (BBP) 7. Olağan Büyük Kurultayı, 9 Kasım Pazar günü Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak.

BBP'den yapılan yazılı açıklamada, ''Güvenlik-Özgürlük-Refah (GÖR) projesi'' çerçevesinde seçmenlerinin karşısına çıkmaya hazırlandığı belirtilen partinin, tüm detaylarını önceden planladığı kurultayı ile teşkilatlarının ve kamuoyunun karşısına farklı bir görsel şov ile çıkacağı bildirildi.

KADIN VE ENGELLİ ADAYLARDAN BAŞVURU BEDELİ ALINMAYACAK

Açıklamada, kurultayda vatandaşlara, Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) ve Yüksek İstişare Kurulu (YİK) gibi partinin üst karar organlarına girme yolunun açık olacağı, partinin yönetimine girecek kişilere ''sözlü mülakat'' uygulanacağı, kadın ve engelli adaylardan başvuru bedeli alınmayacağı kaydedildi.

Genel Sekreterlik bünyesinde oluşturulacak komisyonun bu adaylarla yüz yüze görüşüp partinin belirlediği kriterler üzerinde akitleşeceği anlatılan açıklamada, kişinin hakkında maddi ve manevi şaibe bulunmaması, temsil kabiliyeti olması gibi hususlara dikkat edileceği belirtildi.

KADROLAR HALKA AÇIK

Açıklamada görüşlerine yer verilen Genel Sekreter Yalçın Topçu ise BBP'nin şimdiye kadar hiçbir partinin gerçekleştirmediği nitelikte demokratik ve yönetim kadrolarının halka açıldığı bir kongre yapacağını ifade etti.

Topçu, ''Kurultay, güvenlikten özgürlüklere, refahtan Türkiye'nin önemli sorunlarına çözüm önerileri sunan bir fikir kurultayı olacak. Bu kurultaydan elde edeceğimiz enerjiyle yerel seçimlere kilitleneceğiz'' dedi.

Adaylardan, milliyetçi, maneviyatçı ve demokrat olmalarının isteneceğini belirten Topçu, devletin ve milletin menfaatinin her tür menfaatin önünde tutulacağını kaydetti.

Merkez Karar Yönetim Kurulunun (MKYK) 50 asil 25 yedek, Merkez Disiplin Kurulunun (MDK) 9 asil 6 yedek, Yüksek İstişare Kurulunun (YİK) 20 kişiden oluşacağını bildiren Topçu, divanın 10 1 olarak teşekkül edeceğini, kurultay sonucunda seçilecek divan ve MKYK'nın, 81 ile sorumlu tayin edeceğini ve her MKYK üyesinin en az 1 ilden sorumlu olacağını ifade etti.


ensonhaber