9 yaşındaki BÜYÜK yetenek


Ordu'da 9 yaşındaki Berfin Ulusoy, 'Kar Tanesinin Renkleri' isimli 2. kişisel resim sergisini açtı.Babası doktor, annesi hemşire olan ilköğretim 2. sınıf öğrencisi Berfin Ulusoy, yaklaşık bir yılda hazırladığı 49 farklı resmi, Ordu Tanıtım Kulübü (ORTAK) binasında sanat severlerin beğenisine sundu.
Açılışını Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ile birlikte minik Berfin'in yaptığı resim sergisi, görenlerin büyük beğenisini kazandı. Sergisinde manzara ve deniz resimlerine ağırlık veren Berfin'in, resimlerinin daha şimdiden birkaç tanesinin satıldığı öğrenildi.
EN ÇOK MANZARA RESMİ YAPIYOR
En çok manzara resimleri yapmayı sevdiğini belirten Berfin Ulusoy, resim yaparken çok heyecanlandığını söyledi. Resim yapmaktan oldukça mutluluk duyduğunu belirten Berfin, "Ana okulundan bu yana resim yapıyorum. 2. sınıfa geçtikten sonra da sergi açmaya başladım. Bu beni çok mutlu ediyor" dedi.
AİLESİNDEN TAM DESTEK
Resim öğretmeninin Berfin'i keşfederek yetiştirmek istediğini ifade eden anne Derya Ulusoy, "İlk sergisini Ünye'de açmıştı. ORTAK'dan da böyle bir teklif gelince kıramadık. Şuan ressam olmayı düşünüyor. Bu konuda ona destek veriyoruz. Kararı kendi verecek" diye konuştu.

GELECEĞİN RESSAMLARINDAN
Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun da Berfin'in böyle bir yeteneğe sahip olmasının çok önemli bir şey olduğunu söyledi. Berfin'in bu yeteneğini geliştirerek Türkiye'nin önemli ressamları arasına gireceğine inandığı belirten Torun, "9 yaşında ikinci kişisel resim sergisini açmak kolay bir iş değil. Resimlere bakıldığında Berfin'in ne kadar yetenekli olduğu görülüyor" ifadelerini kullandı.

ensonhaber