Bu anket Bakan Çelik'i kızdıracak


Öğretmenlerden Bakan Çelik'e şok anket


Öğretmenlerin Gözü Kulağı sloganı ile yayın yapan “www. memuruz .netö tarafından öğretmenler arasında yaptığı geniş katılımlı ankete sonuçlandı.
58 bin öğretmenin katıldığı anketten Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’i “Bakan olarak görmek isteyenlerin oranı sadece yüzde 1.8 oldu.

KİMİ BAKAN OLARAK GÖRMEK İSTİYORSUNUZ
Başta öğretmenler olmak üzere memurları bilgilendirme amacıyla yayın yapan ve "Öğretmenlerin Gözü Kulağı" sloganı ile tanınan “www. memuruz.net internet sitesi “Kimi Milli Eğitim Bakanı olarak görmek istiyorsunuz? başlıklı bir anket yaptı. Anket geçtiğimiz günlerde sonuçlanırken, ankete toplam 57 bin 843 öğretmen katıldı.
EN AZ OYU BAKAN ÇELİK ALDI
Yapılan ankette 5 isim öne çıkarken, en az oyu ise bin 45 oy ve yüzde 1.81’lik pay ile Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik aldı.
Ankete göre öğretmenlerin Bakan olarak görmek istediği iki isim bulunuyor. Oyların yüzde 26.41’i olan 15 bin 277 oy CHP Yalova Milletvekili ve TBMM Eğitim Komisyonu Üyesi Muharrem İnce’ye verilirken, İnce’yi oyların yüzde 26.17’si olan 15 bin 140 oy alan MHP Mersin Milletvekili Prof. Dr. Akif Akkuş takip etti.

YÖK eski Başkanı, Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam ise 13 bin 770 oy alarak oyların yüzde 23.81’ini alırken, DTP Tunceli Milletvekili Şerafettin Halis ise 4 bin 536 oy aldı.

ensonhaber