PKK ŞEHRE İNDİ


3 bin kişi KATİL ERDOĞAN sloganlarıyla yürüdü
Bugün Hakkari'ye gelmesi beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretini protesto eden esnaf kepenk, sürücüler kontak kapatırken belediye ise şehir merkezindeki çöpleri toplamadı.ÇÖPLER TOPLATILMADI
Cadde ve sokakların yanı sıra özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak olan partisinin merkez ilçe kongresine katılmak üzere geçiş yapacağı güzergahlardaki yollarda biriken çöplerin toplatılmaması dikkat çekti.KEPENKLER KAPATILDI
Belediye Başkanlığı'nın Başbakan Erdoğan'ın kentte gelişini çöp toplamayarak, esnaflar kepek, sürücüler ise kontak kapatma eylemlerinde bulunarak protesto ettiği belirtildi.

İl Özel İdare İdaresi ekipleri iş makineleri ile cadde ve sokaklarda bırakılan parke taşlarını yolun kenarlarına toplarken, çöpleri ise kamyonlara yükleyerek şehir dışına çıkarttı.

'KATİL ERDOĞAN' SLOGANLARI ATILDI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti öncesi Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gerginlik yaşandı. Kepenk ve kontak kapama eylemi olan ilçe merkezinde hayat tamamen durdu. . Şemdinli ilçe çıkışı olan bölgede bulunan Demokratik Toplum Partisi (DTP) İlçe Başkanlığı binası önünde toplanan ve Erdoğan'ın gezisini protesto etmek isteyen 3 bin kişilik grubu polis müdahale ederek dağıttı. Göstericiler 'Katil Erdoğan' sloganları attı.

"HİZMET YAPMAMIZI ENGELLİYORLAR"
Yüksekova Devlet Hastanesi'nde toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Terör örgütünün yandaşları ve bu çizgide siyaset yapanlar hizmetlerimizi engellemeye çalışıyor. Yıl yapmamızı, su getirtmemizi hazmedemiyor. Bölgede iş yapan müteahhitleri tehdit ediyorlar' diyerek terör örgütünün bölgeye yatırım yapılmasına engel olmaya çalıştığını söyledi.

KÜRT VATANDAŞLARIMIZ KANDIRILIYOR
KÜRT VATANDAŞLARI ALDATIYORLAR
Erdoğan Yüksekova'd ayaptığı konuşmada; "Benim Kürt kökenli vatandaşımı aldatma gayreti içine giriyorlar. Ne kadar illerde ilçelerde cam çerçeve indiririz. Bunun için kendilerine yandaş arıyorlar. Bu oyunlara gelmeyin. Yazıktır günahtır. Birliğimize beraberliğimize bunlar kurşun sıkıyorlar. Bir ve beraber olmaya mecburuz.
İşte en son 22 Temmuz seçimleri bir gerçeği ortaya koydu. Türkiye’de 81 vilayetten 80’i bir yerde toplandı.
Ben yine halkıma inanıyorum. Ama diyorum ki dayanışmamızı artıralım. Daha da güçlü olalım. O zaman kalkınma sürecimiz daha da hızlanacaktır." şeklinde konuştu.
HAKKARİ'DE GERGİNLİK
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Hakkari ziyareti öncesi mahalle aralarında protesto eylemi yapan göstericilere polis müdahale etti.
Başbakan Erdoğan'ın Hakkari'ye gelmesine saatler kala değişik mahallelerde olaylar başladı. Özelikle Merzan ve Bağlar Mahalleleri'nde yolu trafiğe kapatan göstericilere polis zırhlı araçlarla müdahale etti. Çoğunluğunu küçük yaştaki çocukların oluşturduğu gruba yönelik polis ekipleri, gaz kullanmadı. Zırhlı araçlara taş atan göstericiler, polisin kendilerini kovalamasıyla birlikte mahalle aralarına kaçtı. Bölgedeki ara sokaklarda gerginlik sürüyor.


ensonhaber