Bakan'dan Üzmez tepkisi


Ahlaksızlığın muhafazakarı çağdaşı olmazÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, son günlerde gündemde olan Hüseyin Üzmez olayına değinerek, "Ahlaksızlığın muhafazakarı, çağdaşı, şusu busu olmaz. Yanlışlık, ahlaksızlık varsa kim yaparsa yapsın, bu kadrolar 'Ahlaksız' der" dedi. Çelik, 'Yanlış yapanın arkasında durmayız' şeklinde konuştu.

Bakan Faruk Çelik, AK Parti Mudanya İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, terörle mücadelenin bütün 70 milyonun vermesi gereken bir mücadele olduğunu söyleyerek, mücadele sırasındaki ayrışmanın, teröristi memnun edeceğini ifade etti.

"HÜSEYİN ÜZMEZ'İN TAHLİYESİ"
Bu arada Bakan Çelik'ten önce söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Canan Candemir Çelik, ''çocuğun cinsel istismarı'' suçundan yargılandığı davada tahliye edilen yazar Hüseyin Üzmez'le ilgili yargıya yansıyan olayı şiddetle kınadıklarını söyledi. Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun bu olayın birebir takipçisi olduğunu dile getiren Çelik, "Aynı şekilde, Kadın Kolları Genel Başkanlığımız öncülüğünde bütün kadın milletvekillerimizin de desteği alınarak, cinsel istismarın cezasının artırılması konusunda kanun teklifi Meclis'e verilmiştir. Olay, yargıya intikal etmiştir. Bu olay vasıtasıyla hiçbir şekilde AK Parti'ye, muhafazakar kimliğe bir leke sürülemeyecektir. Kadın, anne olarak bu olayı şiddetle kınıyoruz' diye konuştu.

ensonhaber