14 yaşındaki kız sevgilisinde çıktı


14 yaşındaki kayıp kız, sevgilisinin evinde çıktı


SAMSUN'da 5 gün önce evden kaçan ve bir daha kendisinden haber alınamayan ilköğretim 8'inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki E.M.Z., 18 yaşındaki sevgilisinin evinde bulundu. Genç kız, ailesinin zarar verme ihtimali dikkate alınarak savcılık tarafından Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Yaşardoğu Kız Yetiştirme Yurdu'na gönderildi. Sevgilisi B.A. ise gözaltına alındı.

İddiaya göre, ilköğretim son sınıf öğrencisi E.M.Z., geçen çarşamba günü okuldan çıktıktan sonra eve gitmedi. E.M.Z.'nin ailesi kızlarının eve gelmemesi üzerine polise giderek kayıp başvurusu yaptı. Soruşturma başlatan polis, genç kızı dün gece Yaşardoğu Mahallesi'nde sevgilisi B.A.'nın evinde buldu. Ailenin şikayetçi olması üzerine B.A. gözaltına alındı. B.A. ifadesinde, “Benim ailem onu gelin olarak kabul etti. Biz evlenecektik” dedi.

Cumhuriyet Savcılığı'na ifade veren genç kız da kendi isteği ile B.A.'nın evinde kaldığını ve cinsel ilişkiye girdiğini, kimsenin kendisini zorlamadığını söyledi. E.M.Z. Cumhuriyet Savcılığı tarafından koruma altına alınarak ailesinin zarar verme ihtimali gözönüne alınarak Yaşardoğu Kız Yetiştirme Yurdu'na yerleştirildi. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.


ensonhaber