Tekirdağ'da kaçak operasyonu


Yurt dışına çıkmaya çalışan 50 yabancı yakalandı.
Tekirdağ-Malkara-İpsala kara yolunda, 3 minibüste, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalıştıkları belirlenen 11'i çocuk, 12'si kadın toplam 50 yabancı uyruklu yakalandı, 4 Türk gözaltına alındı.

Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, Emniyet Müdürü Cemil Demir ve İl Jandarma Komutanı Albay Murat İnlek ile Tekirdağ'daki kaçak operasyonuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Vali Doğan, jandarma ve polis ekiplerinin, Tekirdağ-Malkara-İpsala kara yolunda, 3 minibüste, yasa dışı yollardan Avrupa'ya gitmeye çalıştıkları belirlenen Afganistan, Irak ve Filistin uyruklu, 11'i çocuk, 12'si kadın toplam 50 kişiyi yakaladığını bildirdi.

Doğan, alınan tedbirler üzerine, kaçakların bulunduğu 3 minibüs ile bunlara öncülük ettiği belirlenen diğer minibüsün sürücülerinin de gözaltına alındığını bildirdi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirten Doğan, özellikle söz konusu yolda sık aralıklarla uygulama yapacaklarını sözlerine ekledi.

Sorgularının ardından Kayı köyün ile Malkara'daki barınma merkezine gönderilen kaçakların sınır dışı edileceği bildirildi. (AA)


ensonhaber