Turgutreis'te yangın


Bodrum'un Turgutreis beldesindeki çöplükte yangın çıktıBodrum'un Turgutreis Beldesi Mandıra mevkisindeki çöplükte henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının söndürülmesi için Bodrum, Ortakent, Bitez ve Turgutreis belediyesine ait itfaiye araçları ile Bodrum Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler olay yerine sevk edildi. 100'e yakın orman işçisi, alevlerin yangın noktasına 300-400 metre mesafedeki yerleşim alanlarına ulaşmaması için çaba sarf harcıyor. Ekipler, bir kooperatife ait yerleşim alanlarına yangının sıçramasını önlemek için itfaiye araçları ile şerit oluşturdu.

Bölge sakinleri yangının çöplükte meydana gelen bir patlamanın ardından başladığını öne sürerek, ''Ekipler zamanında müdahale etmeseydi yangın kısa sürede yerleşim alanlarına sıçrardı'' dediler.

Bu arada yetkililer, yangına çok sayıda itfaiye ve personelin müdahale ettiğini belirterek, ''Ekiplerimizin yangını kısa sürede kontrol altına almasını bekliyoruz. İtfaiye araçları yerleşim alanlarının bulunduğu bölgede güvenlik amacıyla bekletiliyor. Yangının seyrine göre yerleşim alanları için bir tehdit söz konusu değil'' diye konuştular.
YANGIN KONTROL ALTINDA
Bodrum'un Turgutreis beldesindeki çöplükte çıkan yangın konrol altına alındı.
Mandıra mevkisindeki çöplükte çıkan yangın, Bodrum, Ortakent, Bitez ve Turgutreis belediyelerine ait itfaiye araçları ve Bodrum Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözlerin yoğun çabalarıyla kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı.
Yangının çöplükte yeniden başlamaması için itfaiye ekiplerinden bir bölümünün bölgede kalacağı öğrenildi.

AA

ensonhaber