Başbakan PKK'yı masaya çağırdı


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti grubunda konuştu.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti grubunda gündeme ilşkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli'nin hedefinde AKP ve DTP vardı..
Devlet Bahçeli konuşmasına, "Türkiye Cumhuriyeti yok olduğu sanılan bir coğrafyada yeniden yükselen bir inanç iman ve kahramanlık abidesi olarak 85 yıl önce kurulmuş ve bu günlere gelmiştir. Türkiye yakın tarihinin en kötü dönemini yaşamaktadır. Türk milleitnin temel harcı olan milli birliğin tehlikeli boyutlar kazandığı bir dönemdeyiz." diyerek başladı.
PERVAZSIZ AKP HÜKÜMETİ
Ateşli imtihandan Türkiye’yi geçiren, ekonomi yönetiminde beceriksiz, dış politikada teslimiyetçi ve ilkesiz, siyasi kirlenme yolsuzluk ve soygunda pervasız AKP hükümeti olmuştur. Türkiye'de siyaset kurumu çözüm ve istikrar unsuru olmaktan çıkmıştır.
YENİ KRİZLER KAPIDA
Her yönden hain tuzaklarla çevrilen, kuşatılan, kısır döngü içine hapsedilen Türkiye, siyasi ihtirasların gemlenemediği bir kaos ortamında, yeni krizlere gebe çok tehlikeli bir dönemin arifesine gelmiştir.
BAŞBAKAN VE AKP'NİN ÇELİŞKİSİ
Yaklaşan seçim sürecinde iktidar partisiyle bölücü mihraklar arasındaki danışıklı dövüş bütün hızıyla sürmektedir. Başbakan ve AKP'nin böyle bir zeminde taraf olması tutumunu ortaya koymuştur. Bölücülük üzerinden kirli bir siyaset yapan Başbakan'ın çelişkiler yumağı bir ikiyüzlülük örneğidir. Bir taraftan AKP ile DTP arasındaki yemekle uzlaşma arayışları sürerken öbür tarafta Başbakan'ın polis kordonu altındaki konuşmaları seçim hesabı ve oy kaygısıdır. Başbakan DTP'ye bir taraftan bölücü derken diğer taraftan silah bırakmaya aracı olmaya çağırmıştır. PKK'yı masaya çağırmıştır.
BAŞBAKAN ETNİK KİMLİKLERİ OKŞUYOR
Başbakan'ın muhatap olduğu taşkınlıkları kabul etmemiz mümkün değildir. T.C Başbakan’ı sıfatını taşıyor olması duyduğumuz kaygıları da daha da artırmaktadır. Biz bunu düşünürken, sayın Başbakan bu hassasiyeti gösterememiş, etnik kimlikleri okşamaya bu şartlar altında bile devam etmiştir. Başbakan'ın önce 36’ya böldüğü milletimizin içinden sonra yine tek millet çıkarmaya çalıştığı, tam bir zihniyet kargaşasının ortasında kaldığı görülmüştür.

BAŞBAKAN NEYİN SİYASETİNİ YAPIYOR
Başbakan alt kimlik tahrikleriyle neyin siyasetini yapmaktadır? Son dönemde AKP ve DTP arasında yaşanan gerilimin biçimiyle, Başbakan’ın siyasi bölücülüğe cesaret kazandıracak bazı beyanları, Türkiye için yeni bir senaryo çıkartılmaya çalışıldığını göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ının 'barış isteniyorsa silahlar susmalıdır' demesi, ya lafının nereye gitmediğini bilmediğini ya da buna alt yapı hazırladığını gösterir. Başbakan barıştan ne anladığını anlatmalıdır. Sözde demokratik çözüm projelerine bugüne kadar sessiz kalması manidardır. Silahlı başkaldırı eylemleri bugün Türkiye'yi tıpkı 89 önce olduğu bir karar aşamasına getirmektedir. AKP 6 yıllık zaafiyetinin bedelini mutlaka ödemeli. Anadolu tesadüfen kurulmuş bir vatan toprağı değildir. AKP ve Başbakan yıllardır ektiği rüzgarı şimdi fırtına olarak biçmektedir.

ensonhaber