Başbakan da farklı değil


Baykal'ı artık muhatab almıyor: KENDİ SÖYLESİN KENDİ DİNLESİNERDOĞAN ABD SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
Başbakan Recep TAyyip Erdoğan, Dedeman Oteli'nde düzenlenen 5. Aile Şurası'ndan ayrılırken gazetecilerin çeşitli sorularının yanıtladı. Obama'yı tebrik eden Erdoğan, "Umuyoruz ki seçim döneminde kullanılan söylemler o dönemde kalır" diyerek 'Ermeni soykırımı' ile ilgili iddialar konusunda Obama'nın tutumundan duyulan tedirginliği de dile getirdi.


OBAMA İLE GÖRÜŞECEK Mİ?
Başbakan Erdoğan, 15 Kasım'da ABD'ye yapacağı gezi sırasında Barack Obama ile görüşüp görüşmeyeceği şeklindeki soruya; "Arkadaşlarımız bir görüşme için girişimde bulunacaklar. Ancak onların şu anda kabine oluşturmak gibi yoğun bir gündemleri var. Bir temas söz konusu olabilir. Ancak Başkan Bush'la bir görüşmemiz olacak" şeklinde cevap verdi.

ABD ÖRNEĞİ BAŞBAKAN İÇİN DE GEÇERLİ
ABD'de başkanlık yarışını kaybeden McCain'in yaptığı konuşmada "Obama artık benim de başkanım. Amerika için birlikte çalışacağız" demişti. McCain'in bu açıklamasının Türkiye'deki muhalefet için örnek olması gerektiğini belirtmiştik. Başbakan'ın ana muhalefet lideri konusundaki yaklaşımı "Başbakan'ın da muhalafet liderlerinden farkı yok" yorumlarına yol açtı.

"KENDİ SÖYLESİN KENDİ DİNLESİN"
Erdoğan, bir gazetecinin, ''(Pompalı silah) tartışması dün siyasetin gündemindeydi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal çerçevesinde sizi 'trafik polisi' diye nitelendirdi...'' sözleri üzerine, ''Sayın Baykal ile... Dedim ya, onunla herhangi bir tartışmanın içine girmeyeceğim, ona cevap vermeyeceğim. Seçime kadar kendi söylesin kendi dinlesin'' dedi.


ensonhaber