İP'den zam protestosu


İşçi Partisi, İstanbul'da doğalgaza yapılan zammı protesto etti.İşçi Partili (İP) bir grup, Aksaray'daki İGDAŞ ödeme noktası önünde doğalgaza yapılan zammı protesto etti.

Ellerinde ''Doğalgaz zammı geri alınsın'' ve ''Enerjide dışa bağımlılığa son'' yazılı pankartlar bulunan grup adına bir basın açıklaması yapan İP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, ''Milleti harap ve bitap bir hale düşürmek, yiyeceğini, içeceğini, barınacağını, ısınacağını elinden almak, bir açlar ordusu yaratmak, AKP hükümetinin görevi olmuştur'' dedi.

''Zamların, devlet hazinesini yağmalayan hortumcu sistemin açık kapatma operasyonu olduğunu'' iddia eden Önsel, ''AKP, milletin bütün varlıklarını haraç mezat satmıştır ve hortumlamıştır. Bu aç gözlü hortumcu sistemin sonuna gelinmiştir. Çözüm, AKP'den kurtulmak ve milli bir hükümet kurmaktır. Her şey dönüp dolaşıp İP'in milli hükümet programına dayanmıştır. Başka bir çıkış ve çözüm kalmamıştır. Enerjide dışa bağımlılığa son vermeden ve AKP iktidarından kurtulmadan bu zamlar durdurulamaz'' diye konuştu.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı. (AA)


ensonhaber