Milli Eğitim Bakanı Çelik, ''İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'nün okulların doğalgaz borcunun okul aile birliği bütçesinden ödenmesine yönelik yazısı ile ilgili konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'nün okulların doğalgaz borcunun okul aile birliği bütçesinden ödenmesine yönelik bir yazısı varsa, bu iptal edilecek'' dedi.
Bakan Çelik, öğretmen atamaları dolayısıyla Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirilen toplantının ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Bir gazetecinin ''İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer'in okullardaki doğalgaz borcunun okul aile birliğinin bütçesinden karşılanmasına yönelik ilçe milli eğitim müdürlüklerine yazı gönderdiğini'' söylemesi üzerine Çelik, şöyle konuştu:
''Bu hiç doğru değil. 'Aile bütçesinden ödeyin' şeklinde bir yazı yazmak doğru değil. Arkadaşlarıma 'o yazıyı isteyin' dedim. Varsa böyle bir yazı hemen müdahale edelim. Bugün bana yazıyı getirecekler. Eğer sizin dediğiniz mahiyette ise ona müdahale edeceğim. İptal edilecek.''

haber7.com