Kızılay'dan KURBAN açıklaması


Tekin Küçükali, vekaleten kurban keseceklerin kurbanlarını derneğe bağışlamaları çağrısında bulundu
Türkiye Kızılay Derneği Genel Başkanı Tekin Küçükali, derneğin Trabzon şubesi başkanı Fuat Adıgüzel ve yönetim kurulu üyeleriyle makamında ziyaret ettiği Trabzon Valisi Nuri Okutan ile bir süre görüştü.

Küçükali, burada yaptığı açıklamada, Türkiye Kızılay Derneği'nce Kurban Bayramı öncesi başlatılan kurban bağışı kampanyasına destek amacıyla Okutan'ı ziyaret ettiklerini söyledi.

Bayram öncesinde kurbana bir standart getirdiklerini ifade eden Küçükali, şunları kaydetti:

''Bağış yapılacak kurbanlar titizlikle şube başkanlarımız tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Kurbanın sağlıklı olması önemlidir. Bunu veterinerler yapıyor. Menşeyi bilinen, köylünün yetiştirdiği malı alıyoruz. İthal malı almıyoruz. Şube başkanlarımız, ihtiyacı olan kişilere kurban etini hijyenik bir ortamda koruyarak dağıtıyorlar.''

Vali Okutan ise Türk Kızılayı'nın dünyanın her tarafında çok özel hizmetler ürettiğini dile getirerek, ''Kızılay'ın kurban bağışı hizmetine herkesin katılmasını temenni ediyorum. Kızılay'ın, yardıma muhtaç kişilere yaptığı yardımlarda herkesin bir tuzunun olması gerekir'' dedi.

Okutan, ziyaret sonunda Türkiye Kızılay Derneği'ne kurban bağışında bulundu.

AA


ensonhaber