Şehit onbaşı toprağa verildi


Şehit Jandarma Onbaşı Selim Tataroğlu, doğum yeri olan Kütahya'da toprağa verildi.


Mardin'in Dargeçit ilçesinde, keşif ve gözetleme faaliyeti sırasında havan mermisinin geri tepmesi sonucu meydana gelen kazada şehit olan Jandarma Onbaşı Selim Tataroğlu (20), doğum yeri Kütahya'da toprağa verildi.

Şehidin cenazesi, askeri uçakla Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığına, buradan da cenaze aracıyla Meydan Mahallesi Musalla Caddesi'ndeki evinin önüne getirildi.

Burada toplanan ve aralarında ilköğretim okulu öğrencilerinin de bulunduğu binlerce kişi, helallik alınmasının ardından büyük Türk Bayrağı açtı. Bölücü terör örgütü aleyhine ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz'', ''Mecliste PKK istemiyoruz'' şeklinde sloganlar atan grup, cenaze namazının kılınacağı Ulu Cami'ye doğru yürüyüşe geçti.

Ulu Cami'de düzenlenen törene, şehidin yakınları, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sami Fındıkoğlu, Belediye Başkanı Mustafa İça, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

KARDEŞİM BİZİ YALNIZ BIRAKTIN
Anne Sebahat Tataroğlu, oğlunun tabutuna sarılıp, ''Biz sana kıyamıyorduk, ne oldu sana oğlum'' diyerek ağladı. 6 ay önce Şırnak'ta askerliğini tamamlayan şehidin ağabeyi Ali Tataroğlu da ''Kardeşim bizi erken bıraktın gittin'' diye ağlayarak, kardeşinin fotoğrafını öptü.

Törende, güçlükle ayakta durmaya çalışan baba Halim Tataroğlu'na taziyelerini ileterek tören boyunca yanından ayrılmayan Tuğgeneral Fındıkoğlu, ''Başımız sağ olsun'' dedi.Törene Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından çelenk gönderildiği ve bazı basın mensuplarının görevlerini yerine getirirken ağladıkları gözlendi.

Tataroğlu'nun cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazı ve Asım Gündüz Caddesi'nde düzenlenen askeri törenin ardından Hava Şehitliği'nde defnedildi.

Dargeçit Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığında vatani görevini yapan Jandarma Onbaşı Selim Tataroğlu, 5 Kasımda, Mardin'in Dargeçit ilçesindeki Şahintepe mevkisinde keşif ve gözetleme faaliyeti sırasında havan mermisinin geri tepmesi sonucu meydana gelen kaza sonucu hayatını kaybetmişti.

ensonhaber