Küçük kızın DRAMI


Solunum cihazına bağlı Şirvan için Sağlık Bakanı Akdağ devreye girdi ve tedavisi için helikopterle Ankara'ya getirileceğini söyledi..Denizli'de bir trafik magandasının çarpması sonucu solunum cihazına bağlı halde yatağa mahkûm olan ve annesi 220 YTL'lik faturayı ödeyemediği için elektriklerin kesilmesi halinde ölümle burun buruna kalacak olan 9 yaşındaki Şirvan Duran'a yardım için Türkiye seferber oldu.
BAKAN AKDAĞ DEVREYE GİRDİ
Gazetelerde çıkan haber üzerine yüzlerce kişiden yardım yağmaya başladı. Devreye giren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, küçük Şirvan'ın annesi Funda Bilge'yi dün saat 19.45 sıralarında arayarak tedavi için yardımcı olacaklarını söyledi. Küçük Şirvan ve annesi tedavi için bugün gönderilecek bir helikopterle Ankara'ya getirilecek. Şirvan'ın evine gelen elektrik faturasını, geçmişteki borçlarıyla birlikte, elektrik dağıtımı yapan Aydem Elektrik şirketi karşılayacak. İzmir'den Tümel Elektronik herhangi bir elektrik kesilmesinde Şirvan'ın zor durumda kalmaması için güç kaynağı gönderme sözü verdi.

SANKİ YÜRÜDÜM
Sekiz aydır yataktan çıkmadığını hatırlatan küçük kız, "Hayırseverlerin bana sahip çıkması beni çok sevindirdi. Kendimi yürümüş gibi hissettim. Kalbi benle olan ve yardımda bulunan herkese minnettarım" dedi.
Şirvan'ı ziyaret eden Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Fonu'ndan bin YTL para yardımı yapıldığını ve annesine de özürlü çocuklara bakım yardımı uygulamasından asgari ücret tutarında maaşa bağlandığını açıkladı. Şirvan'ı ameliyat eden Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof Dr. Erdal Coşkun, "Durumu 1 veya 2 yıl içinde netlik kazanabilir. Ancak bu süreyi geçireceği enfeksiyonlar veya solunum sıkıntısı uzatabilir" dedi.

ensonhaber