Zayiat verilmeden terör bitsin


MHP'li kurmaylar krizi değerlendirdi.Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, ekonomik krizin genç nesilleri işsizliğe mahkum ettiğini söyledi.
MHP Konya İl Teşkilatı tarafından Konya Ticaret Odası konferans salonunda düzenlenen, "Ekonomik Krizin Türkiye'ye Etkileri ve Sonuçları" konulu konferansa Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, Genel Sekreter Cihan Paçacı ve partililer katıldı.
"VERİMSİZLİK İÇİNDE KIVRANIYORUZ"
Konferans öncesi konuşan Genel Başkan Yardımcısı Bal, kara haberin tez ulaştığını ve ekonomik krizin bir kara haber olduğunu belirterek, "Bu kara haber, bizim genç nesillerimizi önündeki umut dediği geleceğini karartma suretiyle işsizliğe mahkum etmiştir. Tarım kesimini verimsizleştirdi. Hayvancılıkla ilgili uğraşan sektörümüzü verimsizleştirdi. Esnafımız, sanatkarımız, KOBİ'lerimiz üretimsizliğin, verimsizliğin içinde kıvranmaktadır" ifadelerini kullandı.
MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı ise son dönemde terör örgütü yandaşlarının şehirlerde güvenlik güçlerine taşlarla saldırarak kundaklama olaylarına karışmasını değerlendirdi.
"KONU, ZAİYAT VERİLMEDEN GÜNDEMDEN DÜŞSÜN"
Türkiye'nin tarihinde buna benzer birçok olayla karşılaştığını ifade eden Paçacı, "Herkes emin olmalıdır ki, Türkiye bundan önce olduğu gibi, bunu da ortadan kaldıracak güce ve iradeye sahiptir. Önemli olan daha fazla zayiat verilmeden bu meselenin Türkiye'nin gündeminden çıkarılmasıdır" diye konuştu.
Genel Sekreter Paçacı, Türk ekonomisinin son yıllarda özellikle reel sektörde çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını dile getirerek sanal bir iyileşme görüldüğünü ama bu iyileşmenin yerini kabusa bırakmak üzere olduğunu savundu. Paçacı, "MHP'nin kurduğu ekonomik komisyon, krizi yakından takip etmekte ve hükümete her vesile ile alınması gereken tedbirler konusunda tavsiyelerde bulunmaktadır.
Seviyeli, ilkeli, çözüm üreten bir muhalefet anlayışı ortaya koyarak hükümete önerilerde bulunduk. Biz yaptığımız önerilerin halkımızın refahını, halkımızın güvenliğini sağlamak için olduğunu biliyoruz ve bu bilinçle önerilerimizi yapmaya devam edeceğiz. Bu önerileri yerine getirip getirmemek hükümetin takdirindedir" şeklinde konuştu.
Genel Sekreter Paçacı, konuşmasının ardından salonda bulunan partililere ekonomik krizin nasıl oluştuğunu ve alınması gereken önlemleri anlattı. (İHA)

ensonhaber