Hırsızlık için girdikleri evlerde buldukları kontak anahtarlarıyla çaldıkları araçları 3 ile 7 bin YTL arasında sahiplerine yeniden satan 22 kişi yakalandı.

İSTANBUL’da polis, kendilerine, yaşadıkları Pendik’teki mahalleleri nedeniyle "Kurfalı Çetesi" diyen hırsızları 2 ay takip etti. Önceki gün Pendik, Kartal, Sultanbeyli ve Kocaeli’nde 17 farklı yere düzenlenen baskınlarda, araçları sahiplerine 3 ile 7 bin YTL arasında yeniden satan çete lideri Mehmet Dost ile birlikte 21 adamı yakalandı.

Site bile kurmuşlar

Şüphelilerle birlikte 38 çalıntı araç, çok sayıda mermi ve oksijen tüpleri ele geçirildi. Çetenin oto hırsızlığından mala zarar vermeye kadar 60 suça karıştığı belirlendi. Çete üyesi 6 kişinin başka suçlardan cezaevinde olduğu, bir şüphelinin hırsızlık için girdiği yerde ev sahibi tarafından silahla vurulduğu için hastanede yattığı anlaşıldı.

Polis, çete üyelerinin hırsızlık için girdikleri evlerden anahtarlarını çaldıkları araçların sahiplerini arayıp "Ya para ver ya da aracını yakarız" diye tehdit ettiğini belgeledi. Takasda çocukları kullanan çete, araç sahiplerini arayıp belirtilen yere para ile gelmelerini istiyor. Sonra bir çocuk araç sahibine gönderilerek para alınıyor. Aracın anahtarı sahibine teslim ediliyor ve nerede park halinde bulunduğu söyleniyor.
hurriyet