Boğularak öldürüldükten sonra cesetleri yakılan 11 ve 12 yaşındaki kardeşlerin iki katil zanlısı yakalandı. Çocukları, ailesinden fidye almak için kaçırdıklarını söyleyen katil zanlılarından biri akraba çıktı.

İSTANBUL Küçükçekmece’de 2 asım Pazar günü Kayabaşı Köyü’ndeki boş bir arazide, Mehmet (12) ve Emre Kavaklı (11) kardeşlerin yanmış cesetleri bulundu. 12 kişilik özel polis ekibi, çocukların oturduğu Halkalı’da, yüzlerce kişiyle görüştü. Cinayetin işlendiği gün olağandışı hareket edenlerin listesini oluşturan ekip, iki kişinin cinayet günü işe gitmediklerini belirledi. Bu kişiler öldürülen Kavaklı kardeşlerin babası Veli Kavaklı’nın dayısının oğlu İsmail Y. ile arkadaşı Dursun A. idi. İsmail Y., Veli Kavaklı ile aynı fabrikada çalışıyor, Dursun A. da minibüsü ile fabrika personeline servis hizmeti veriyordu. Önceki akşam gözaltına alınan İsmail Y. ile Dursun A., iddiaya göre suçlarını itiraf ettiler. Öldürülen kardeşlerin kayıp birer ayakkabıları da zanlıların gösterdikleri yerde bulundu. Zanlılar vahşeti şöyle anlattılar:

Paniğe kapıldık

"Fidye almak için kaçırma planı yaptık. Dolaştırma bahanesiyle iki kardeşi minibüse aldık. Bayıltmak için çocuklara ilaçlı meyve suyu içirdik. İlaç etkisini göstermeyince paniğe kapıldık. Çocuklar yarı baygındı. ’Bizi kaçırıyor musunuz?’ deyince onları öldürmeye karar verdik. Minibüsü tenha bir yere çektik. İkisini de misinayla aynı anda boğduk. Cesetleri, araçtan çektiğimiz benzini üzerlerine döküp yaktık." Her iki zanlının cenaze töreninde katillere lanet okuduğu, İsmail Y.’nin her akşam Kavaklı’nın evine giderek katillerin bulunup bulunmadığını sorduğu ileri sürüldü.hurriyet