Katrina'nın elinde makası


Fethiye'de İngilizler için nakış kursu açıldı...


Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde yaşayan İngiliz vatandaşları için ''dikiş-nakış, halk oyunları ve Türkçe'' kursu açıldı.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz Belediyesi Sanatevi Müdürlüğünce, beldede yaşayan İngiliz vatandaşlarına yönelik halk oyunları, dikiş-nakış ve Türkçe kursu açtıklarını bildirdi.

Kurslara yörede yaşayan İngiliz vatandaşlarının yoğun ilgi gösterdiğini belirten Yılmaz, beldede yaşayan İngilizlerin kursta Türkçe öğrendiğini anlattı.

Ölüdeniz Belediyesi Sanatevi Müdürü Coşkun Karabulut ise Türkçe kurslarına yörede yaşayan İngilizlerin iki grup halinde katıldıklarını kaydederek, ''Halk oyunları, biçki ve dikiş kurslarına da İngilizler yoğun ilgi gösteriyorlar. Kursa katılan İngiliz vatandaşları, yama yapmayı, elbise dikmeyi öğreniyorlar'' diye konuştu.

Sanatevinde açılan biçki ve dikiş kursuna katılan İngiliz Carel Werd, kırk yama ve elbise dikmeyi öğrenmek istediğini belirterek, ''Kurs sayesinde beldede yaşayan arkadaşlarımla sürekli bir arada olmayı umuyorum'' dedi.

Ölüdeniz'de yaşayan İngilizler'e pratik Türkçe öğreten öğretmen Füsun Karabulut da kursa katılan yabancıların çok istekli olduğunu belirterek, ''Kursa katılan 60 İngiliz vatandaşına Türkçe öğretiyorum. İngilizler 'günaydın, komşu, iyi akşamlar, adınız ne, ekonomik kriz yok’ kelime ve cümlelerini öğrenirken oldukça heyecan içindeler'' diye konuştu.


ensonhaber